Pierwszy z dwóch zaplanowanych na tegoroczne ferie spektakli dla dziecięcej widowni zostanie wystawiony w piątek 17 lutego w sali kina "Etiuda".
Sztuka prezentuje dobrze znaną najmłodszym historię narodzin Króla oraz wyprawę trzech mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Miał z nimi wyruszyć jeszcze czwarty i najmłodszy, właściwie jeszcze dziecko, o imieniu Cyrrus, ale gdzieś się zapodział. Na postojach opowiadano o nim, że wszystko co niósł w darze lekkomyślnie rozdał biednym i potrzebującym. I tak nic mu już nie zostało, nie miał już co zanieść w hołdzie największemu z królów. Kiedy wszyscy się od niego odwrócili objął samotne i usychające drzewo migdałowe i zapłakał nad swoim losem. Zroszony łzami migdałowiec zakwitł, a potem bogato obrodził w migdały. Cyrrus nakarmił nimi głodnych i ci nazwali go Królem Migdałowym. Od tej pory, corocznie poszukuje się Króla Migdałowego, który rozpoczyna radosny karnawał.
Autorem sztuki jest Wojciech Banaś, zaś muzykę skomponował Aleksander Musiałowski. Producentem spektaklu warszawskiego Teatru Banasiów jest Agnieszka Banaś. Bilety w cenie 5 złotych sprzedawane są w kasie kina " Etiuda" oraz w MCK przy ul. Polnej.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku!
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku!
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
KOMENTARZE
Autor komentarza: lokalny patriotaTreść komentarza: Bardzo ładnie i pięknie, tylko dlaczego uroczystość w rocznicę tej bitwy jest 20 lutego, kiedy ona była 21 ? A w tym roku 21 to sobota i byłoby na pewno więcej chętnych aby lepiej poznać historię naszej małej Ojczyzny.Data dodania komentarza: 19.02.2026, 16:15Źródło komentarza: 162. rocznica Bitwy Opatowskiej w Opatowie: uroczystości i darmowy pokaz filmuAutor komentarza: PatriotaTreść komentarza: Dlaczego pani Nowacka jak była w Szewnie to pierwsze co to kazała wynieść flagi Polski z pomieszczenia gdzie przebywała. To jakie miały być te flagi Niemieckie?Data dodania komentarza: 18.02.2026, 19:57Źródło komentarza: Reforma edukacji: nowe podstawy programowe wchodzą od 1 września 2026Autor komentarza: pracowityTreść komentarza: ale szok 25 osób i ulgi a reszta rodzimych firm podwyżka podatków chociaż zatrudniają kilka razy więcej ale swój nie może zarabiać bo zazdrośćData dodania komentarza: 16.02.2026, 18:06Źródło komentarza: Tłumy na giełdzie pracy przed otwarciem zakładu RCP Poland w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimAutor komentarza: oszczędnaTreść komentarza: szanowny Panie Prezydencie ,jest tak dużo pustych biurowców ,że za takie pieniądze byłoby minimum 50 mieszkań a nie stary zabytek ,bez myślenia ,czy ktoś potrafi liczyć poza podnoszeniem podatków ??????Data dodania komentarza: 14.02.2026, 13:45Źródło komentarza: Podpisano umowę na przebudowę Osadowej 5. Powstanie 11 mieszkań, w tym parter dostosowany dla osób z niepełnosprawnościąAutor komentarza: sąsiadkaTreść komentarza: Panie Wójcie kiedy skończy się to imprezowanie i picie na stadionie???? w Bodzechowie ,tu jest tyle patologii ,że nie można już wytrzymać a gmina nic nie robi tylko rozrywkęData dodania komentarza: 9.02.2026, 17:33Źródło komentarza: J. Murzyn: Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i analizujemy pomysłyAutor komentarza: zarzenowanyTreść komentarza: MOŻE PANIE PREZYDENCIE ZAMIAST ROZDAWAĆ TO OBNIŻYLI BYŚCIE OGROMNE PODATKI OD NIERUCHOMOŚCI ,ZA GÓRCZYŃSKIEGO BYŁO SUPER I NAWET URZĘDNIKOM SIĘ CHCIAŁO A TERAZ TO ŻAL PATRZEĆ ,NIE MILI ,CIĄGLE NA TELEFONACH ,PRZERWY I OPRYSKLIWI ,ŻAL PATRZEĆ JAK BRAKUJE GOSPODARZAData dodania komentarza: 6.02.2026, 17:24Źródło komentarza: Rusza Szkolny Budżet Obywatelski: 5 000 zł dla każdej placówki
DEBATY TELEWIZYJNE
warto wiedzieć


























































































Napisz komentarz
Komentarze