31 marca o godz. 20.30 w symbolicznym geście miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło na 60 minut.
W 2011 roku światła zgasiły setki milionów ludzi w ponad 5 200 miastach, w 135 krajach na wszystkich kontynentach. W ciemności pogrążyły się ikony architektury z całego świata: Wieża Eiffla w Paryżu, Opera w Sydney, Brama Brandenburska w Niemczech, piramidy w Egipcie, Zakazane Miasto w Chinach. W tym roku, obok największych miast i ikon architektury z całego świata przyłączyło się już 40 miast w Polsce, wśród nich: Warszawa, Poznań, Kalisz, Kraków, Zielona Góra, Katowice, Wrocław, Opole, Częstochowa, Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń, Koszalin, Szczecin, Olsztyn, Elbląg, Mława, Grodzisk Mazowiecki, Płock, Pruszków, Luboń, Nowy Sącz, Gorzów Wielkopolski, Białystok, Dąbrowa Górnicza, Racibórz, Będzin, Wałbrzych, Ostrowiec Świętokrzyski, Rzeszów, Malbork, Gniewino, Starogard Gdański, Chełmno, Grudziądz, Barcin, Trzebiatów, Dobre Miasto i Pruszcz Gdański.
Podczas Godziny dla Ziemi WWF zgasną iluminacje świetlne najbardziej charakterystycznych budynków, między innymi: Pałac Kultury i Nauki, Teatr Wielki, Zamek Królewski, mury obronne Starego Miasta, iluminacje mostów i Zachęta w Warszawie, oświetlenie Starego Rynku, iluminacje mostów i Ratusz w Poznaniu. Zgasną także iluminacje zewnętrzne Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej i Ministerstwa Finansów w Warszawie.
W naszym mieście na godzinę wygaszone zostaną tego dnia między innymi oświetlenie amfiteatru w Parku Miejskim, hali widowiskowo – sportowej, pływalni Rawszczyzna oraz kompleksu biurowców w Centrum Przedsiębiorczości i Aktywizacji Zawodowej.
Godzina dla Ziemi to największa, globalna inicjatywa społeczna, zainspirowana przez organizację ekologiczną WWF (World Wide Fund for Nature). Jej celem jest propagowanie proekologicznych postaw oraz zachęcanie ludzi na całym świecie do wprowadzenia w swoim codziennym życiu drobnych zmian, które mają ogromne znaczenie dla stanu środowiska naszej planety. Osoby prywatne, firmy, rządy oraz organizacje na całym świecie są zapraszane do zgaszenia światła na jedną symboliczną godzinę aby tym samym manifestować swoje zaangażowanie w działania na rzecz Ziemi. Akcja rozpoczęła się w 2007 roku w Sydney, kiedy dwa miliony ludzi zgasiły światło w swoich domach. Od tamtego czasu Godzina dla Ziemi WWF urosła do rangi największej prośrodowiskowej akcji w dziejach świata.
Godzina dla Ziemi
31 marca każdy z nas będzie mógł wyrazić swoją troskę o los Ziemi. O godzinie 20.30 rozpocznie się bowiem akcja "Godzina dla Ziemi". Swój udział w tegorocznej akcji zadeklarowało 40 miast w Polsce. Wśród nich jest również Ostrowiec Świętokrzyski.
- REDAKCJA O.TV, fot. www.wwf.pl
- 28.03.2012 10:59 (aktualizacja 01.08.2023 16:26)
Data dodania:
28.03.2012 10:59
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku!
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku!
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
KOMENTARZE
Autor komentarza: lokalny patriotaTreść komentarza: Bardzo ładnie i pięknie, tylko dlaczego uroczystość w rocznicę tej bitwy jest 20 lutego, kiedy ona była 21 ? A w tym roku 21 to sobota i byłoby na pewno więcej chętnych aby lepiej poznać historię naszej małej Ojczyzny.Data dodania komentarza: 19.02.2026, 16:15Źródło komentarza: 162. rocznica Bitwy Opatowskiej w Opatowie: uroczystości i darmowy pokaz filmuAutor komentarza: PatriotaTreść komentarza: Dlaczego pani Nowacka jak była w Szewnie to pierwsze co to kazała wynieść flagi Polski z pomieszczenia gdzie przebywała. To jakie miały być te flagi Niemieckie?Data dodania komentarza: 18.02.2026, 19:57Źródło komentarza: Reforma edukacji: nowe podstawy programowe wchodzą od 1 września 2026Autor komentarza: pracowityTreść komentarza: ale szok 25 osób i ulgi a reszta rodzimych firm podwyżka podatków chociaż zatrudniają kilka razy więcej ale swój nie może zarabiać bo zazdrośćData dodania komentarza: 16.02.2026, 18:06Źródło komentarza: Tłumy na giełdzie pracy przed otwarciem zakładu RCP Poland w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimAutor komentarza: oszczędnaTreść komentarza: szanowny Panie Prezydencie ,jest tak dużo pustych biurowców ,że za takie pieniądze byłoby minimum 50 mieszkań a nie stary zabytek ,bez myślenia ,czy ktoś potrafi liczyć poza podnoszeniem podatków ??????Data dodania komentarza: 14.02.2026, 13:45Źródło komentarza: Podpisano umowę na przebudowę Osadowej 5. Powstanie 11 mieszkań, w tym parter dostosowany dla osób z niepełnosprawnościąAutor komentarza: sąsiadkaTreść komentarza: Panie Wójcie kiedy skończy się to imprezowanie i picie na stadionie???? w Bodzechowie ,tu jest tyle patologii ,że nie można już wytrzymać a gmina nic nie robi tylko rozrywkęData dodania komentarza: 9.02.2026, 17:33Źródło komentarza: J. Murzyn: Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i analizujemy pomysłyAutor komentarza: zarzenowanyTreść komentarza: MOŻE PANIE PREZYDENCIE ZAMIAST ROZDAWAĆ TO OBNIŻYLI BYŚCIE OGROMNE PODATKI OD NIERUCHOMOŚCI ,ZA GÓRCZYŃSKIEGO BYŁO SUPER I NAWET URZĘDNIKOM SIĘ CHCIAŁO A TERAZ TO ŻAL PATRZEĆ ,NIE MILI ,CIĄGLE NA TELEFONACH ,PRZERWY I OPRYSKLIWI ,ŻAL PATRZEĆ JAK BRAKUJE GOSPODARZAData dodania komentarza: 6.02.2026, 17:24Źródło komentarza: Rusza Szkolny Budżet Obywatelski: 5 000 zł dla każdej placówki
DEBATY TELEWIZYJNE
warto wiedzieć


























































































Napisz komentarz
Komentarze