Po wręczeniu nagród dla laureatów i ich rówieśników ze specjalnym programem dla najmłodszych wystąpi Orkiestra Dni Naszych. Związany przede wszystkim z nurtem poetycko-balladowym folkowy zespół, który na co dzień gra koncerty z muzyką irlandzką i słowiańską, w ciągu 20 lat swojej działalności z myślą o najmłodszych stworzył również wiele autorskich spektakli muzycznych opowiadających o przygodach sympatycznego Kubusia, podróżującego po świecie ze swoimi przyjaciółmi.
W tym roku szkolnym piosenka ODN Nie ma jak dom trafiła do Elementarza XXI wieku dla trzecioklasistów w całej Polsce. Od początku istnienia zespołu jego członkiem jest rodzinnie związany z Ostrowcem Świętokrzyskim, znany głównie z solowych dokonań oraz składu kieleckiej grupy ANKH rockowy skrzypek Michał Jelonek (choć często na koncertach ODN zastępuje go Jan Mazur).

Pierwszy dzień tegorocznych Ostów będzie miał również drugą, rozpoczynającą się
o 17.00 popołudniową odsłonę. Jej bohaterami będą podróżnicy Małgorzata Preuss-Złomska i Marcin Złomski, którzy w Galerii Fotografii MCK (w budynku kina „Etiuda”) pokażą swoją multimedialną prezentację p.t. Afrykańska odyseja. Pani socjolog i kontrabasista, którzy poznali się na pokazie slajdów, a potem już razem zwiedzili niemal cały świat, tym razem swoją terenową toyotą drogami i bezdrożami Afryki przemierzyli ponad 16 tysięcy kilometrów.


Drugi dzień IV Ostrowieckich Spotkań Turystycznych będzie z kolei obfitował w atrakcje artystyczne i – po raz pierwszy w dziejach tej cyklicznej imprezy – gastronomiczne. W sobotę 27 września organizatorzy zapraszają do amfiteatru w Parku Miejskim, gdzie o 16.00 rozpocznie się „Jadłofilia 2014”. Pod tym szyldem skrywają się pokaz kulinarny i degustacja potraw regionalnych przygotowywanych przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Na scenie ostrowieckiego amfiteatru wystąpią dwa zespoły folkowe, kojarzone również z nurtem piosenki turystycznej. Jako pierwsza o 17.00 zaprezentuje się grupa Trzy piąte z Czyżowic, która ma na koncie liczne sukcesy odniesione na konkursach i przeglądach piosenki turystycznej m.in. w Głuchołazach, Jastrzębiu Zdroju, Wrocławiu, Jędrzejowie czy Oleśnie. Na zakończenie zarówno IV Ostrowieckich Spotkań Turystycznych, jak i całego tegorocznego sezonu koncertowego w amfiteatrze, o 18.00 wystąpi złożony z rodowitych ostrowczan zespół Pod Wiatr. Grupa ma na koncie dwa albumy (Pod deckiem i na decku z 2010 r. oraz Za górą, za wodą z 2013 r.) i status gwiazdy polskiej sceny folkowej kojarzonej już nie tylko z szantami i muzyką irlandzka, ale również piosenką turystyczną.
































![II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja] II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja]](https://static2.lokalnatelewizja.pl/data/articles/sm-16x9-ii-jarmark-dworski-w-rudzie-koscielnej-1757939579.jpg)























































Napisz komentarz
Komentarze