Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Pielgrzymi czuwali w Ostrowcu

  • 29.04.2019, 12:39 (aktualizacja 29.04.2019, 17:34)
  • Bartek Gębusia
Pielgrzymi czuwali w Ostrowcu
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
"Bądźcie miłosierni" pod takim hasłem w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się Sercańskie Czuwanie Młodzieży.

Sercańskie Czuwanie Młodzieży to wydarzenie zainicjowane ponad 20 lat temu. Młodzież z 15 parafii Sercańskich z całej Polski spotyka się w różnych zakątkach kraju. Zawsze w tym samym celu, aby dać świadectwo wiary. W Ostrowcu Świętokrzyskim słowo do ponad 450 pielgrzymów wygłosił biskup diecezji sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Miłosierdzie Boże dotyczy każdego z nas, młodszych i starszych. Młodzi może jeszcze nie zdają sobie do końca sprawy z tego, że człowiek popełnia również błędy, człowiek się gubi w swoim życiu, ale młodzi doświadczają również samotności. Lekarstwem na jedno i drugie jest Boże Miłosierdzie. Także myślę, że to dzisiejsze spotkanie i modlitwa jest czymś wspaniałym i pięknym
 

- mówił Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz

Podczas spotkania w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim nie zabrakło muzyki i tańca, te formy przybliżyły pielgrzymów do Boga.  Następnie pielgrzymi przeszli ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego do parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Denkowie. Tam wierni dawali świadectwa wiary, a dla uczestników przygotowany został program artystyczny oraz adoracja relikwii świętych. Sercańskie Czuwanie Młodzieży zakończyło się w późnych godzinach nocnych. Uczestnicy nie czuli jednak ani zmęczenia, ani senności. Wzmocnieni wiarą i serdecznością wrócili do swoich parafii.

Miejsce kolejnego czuwania jeszcze jest nieznane.

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe