Pielgrzymi czuwali w Ostrowcu

  • 29.04.2019, 12:39 (aktualizacja 29.04.2019, 17:34)
  • Bartek Gębusia
Pielgrzymi czuwali w Ostrowcu
loadingŁaduję odtwarzacz...
"Bądźcie miłosierni" pod takim hasłem w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się Sercańskie Czuwanie Młodzieży.

Sercańskie Czuwanie Młodzieży to wydarzenie zainicjowane ponad 20 lat temu. Młodzież z 15 parafii Sercańskich z całej Polski spotyka się w różnych zakątkach kraju. Zawsze w tym samym celu, aby dać świadectwo wiary. W Ostrowcu Świętokrzyskim słowo do ponad 450 pielgrzymów wygłosił biskup diecezji sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz. 

Miłosierdzie Boże dotyczy każdego z nas, młodszych i starszych. Młodzi może jeszcze nie zdają sobie do końca sprawy z tego, że człowiek popełnia również błędy, człowiek się gubi w swoim życiu, ale młodzi doświadczają również samotności. Lekarstwem na jedno i drugie jest Boże Miłosierdzie. Także myślę, że to dzisiejsze spotkanie i modlitwa jest czymś wspaniałym i pięknym
 

- mówił Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz

Podczas spotkania w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim nie zabrakło muzyki i tańca, te formy przybliżyły pielgrzymów do Boga.  Następnie pielgrzymi przeszli ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego do parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Denkowie. Tam wierni dawali świadectwa wiary, a dla uczestników przygotowany został program artystyczny oraz adoracja relikwii świętych. Sercańskie Czuwanie Młodzieży zakończyło się w późnych godzinach nocnych. Uczestnicy nie czuli jednak ani zmęczenia, ani senności. Wzmocnieni wiarą i serdecznością wrócili do swoich parafii.

Miejsce kolejnego czuwania jeszcze jest nieznane.

Bartek Gębusia

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe