Uzupełniające głosowanie w szkołach ponadpodstawowych
We wtorek, 9 czerwca, przeprowadzono wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Powiatu Ostrowieckiego. Głosowanie miało na celu uzupełnienie składu młodzieżowego gremium, które reprezentuje uczniów z terenu powiatu ostrowieckiego. Do obsadzenia były cztery mandaty.
W wyborach udział wzięli uczniowie trzech szkół ponadpodstawowych z powiatu ostrowieckiego. To właśnie oni wskazywali swoich przedstawicieli, którzy będą uczestniczyć w pracach rady i zabierać głos w sprawach ważnych dla młodzieży.
Kto zdobył mandaty
W wyniku przeprowadzonego głosowania mandaty do Młodzieżowej Rady Powiatu Ostrowieckiego zdobyli Anna Kozieł oraz Katarzyna Walczyk z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do rady dołączył także Stefan Wiączek, uczeń Liceum Ogólnokształcącego Nr III im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Nowo wybrani przedstawiciele będą reprezentować szkolne środowiska i włączać się w działania podejmowane przez młodzieżową radę na szczeblu powiatowym. Ich wybór oznacza również większy udział uczniów w debacie o lokalnej edukacji, inicjatywach społecznych i potrzebach młodego pokolenia.
Jeden mandat pozostał wolny
Choć do obsadzenia były cztery miejsca, ostatecznie wyłoniono troje radnych. Nie obsadzono mandatu w okręgu numer 5, obejmującym Liceum Ogólnokształcące Nr II im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Napisz komentarz
Komentarze