Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Uczcili pamięć o Dariuszu Maciągu

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Podziel się
Oceń

Dariusz Maciąg - urodził się w Węgorzynie, ale jeszcze jako dziecko przeprowadził się z rodzicami do Ostrowca Świętokrzyskiego. To tu chodził do Szkoły Podstawowej numer 6. Już będąc małym chłopcem marzył o zostaniu pilotem.

Po ukończeniu szkoły rozpoczął  karierę wojskową, brał udział w wielu  międzynarodowych i krajowych szkoleniach czy konferencjach,  tą ostatnią była 50. Konferencja Bezpieczeństwa Lotów Lotnictwa Sił Zbrojnych RP. Po jej zakończeniu samolot przewozący ofecerów Sił Powietrznych, w tym Dariusza Maciąga, podchodząc  do lądowania na lotnisku wojskowym w Mirosławcu rozbił się. Zginęło 4 członków załogi i 16 pasażertów. 

To był 23 stycznia 2008 roku, godzina 19.07. Pamięć o tamtym tragicznym wydarzeniu jest wciąż żywa.

Samolot na osiedlu Pułanki, to tu składany jest hołd Dariuszowi Maciągowi, to miejsce niebawem jeszcze bardziej będzie przypominało o jego osobie.

W spotkaniu upamiętniającym 10-tą rocznicę śmierci Dariusza Maciąga udział wzięła jego mama, przyjaciele, sąsiedzi i harcerze. Ciało pilota spoczywa na cmentarzu w Kołobrzegu obok kolegi, który również zginął w katastrofie lotniczej w Mirosławcu.
 


Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nie tylko dla kierowców
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Przedsiębiorczość i edukacja
Reklama
Rynek pracy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ostrowczanin Treść komentarza: No Nie! nie mogę Naprawdę?!!! Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:27 Źródło komentarza: Dobra ocena zarządu spółdzielni i wybór nowej rady nadzorczej Autor komentarza: M. Treść komentarza: Czy przed ulewnym deszczem infrastruktura ochronna też jest w planach. Poniedziałkowy deszcz pokazał jak jest. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 05:28 Źródło komentarza: Samorządowcy rozmawiali o schronach i ochronie ludności Autor komentarza: ;) Treść komentarza: ***** *** Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:38 Źródło komentarza: Zarząd województwa świętokrzyskiego z wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu Autor komentarza: Ostrowczanin . Treść komentarza: Z czego sie ciesza ci , ktorzy sa zatrudnieni po znajomosci, przeciez w takiej sytuacji nalezy plakac, ze pseudo elita polityczna doprowadzila do tego, ze wsrod swoich bezrobocie jest zadne , natomiast reszta ich nie interesuje. Czas wreszcie, na zmiany pwrsonalne w PUP, aby zaczeli pracowac tam osoby z umiejetnosciami i kwalifikacjami, a nie ze znajomosciami i spelniajacymi kryterium " czy dycha starczy". Data dodania komentarza: 17.06.2026, 19:04 Źródło komentarza: Duże zainteresowanie giełdą pracy Autor komentarza: Ostrowczanin . Treść komentarza: Czyzby okulistyka wg tego pana dyrektora funkjonowala tylko dla ViPuw Data dodania komentarza: 17.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu Autor komentarza: Marek Staniszewski Treść komentarza: To oczywisty bardzo niebezpieczny regres .Miasto średniej wielkości bez oddziału okulistycznego praktycznie .Tego nie było nawet za komuny! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 23:16 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama