Sprzęt ze szpitala tymczasowego trafia do lecznic w regionie

  • 30.07.2021, 14:55
  • #CodziennieWieszWięcej
Sprzęt ze szpitala tymczasowego trafia do lecznic w regionie Przekazanie sprzętu medycznego dla Ostrowca/fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki.

Podziel się:

Oceń:

29 lipca w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Zbigniew Koniusz, poprzez podpisanie stosownej dokumentacji, przekazał świętokrzyskim szpitalom sprzęt, który stanowił wyposażenie szpitala tymczasowego w Kielcach.

Minister Zdrowia zezwolił w czerwcu na przystąpienie do procesu likwidacji szpitala tymczasowego w Kielcach. Wartość sprzętu tam wykorzystywanego to blisko 23,5 mln złotych, z czego 17,6 mln zł kosztują nowoczesne urządzenia medyczne. Koszt pozostałego wyposażenia: mebli, sanitariatów, elementów instalacji elektrycznej oraz tlenowej to łącznie ponad 5,8 mln zł (sama instalacja tlenowa to ponad 1,3 mln zł).

 

 

_IMG_7794

fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

 

– To drugie życie szpitala tymczasowego, który spełnił swoje oczekiwania. Daliśmy szansę, by ten bardzo dobry, specjalistyczny sprzęt zapracował na siebie i trafił tam, gdzie będzie najlepiej wykorzystany i gdzie będzie najbardziej potrzebny, czyli do innych szpitali

 

– mówi wojewoda Zbigniew Koniusz.

 

Sprzęt z likwidowanego Świętokrzyskiego Szpitala Tymczasowego przekazywany jest do kilkunastu szpitali w województwie. Zostaje on im użyczony na czas nieoznaczony. 

 

- Do Ostrowca dostaniemy sprzęt wart ok. 900 tys. zł. Są to miedzy innymi kardiomonitory, pompy infuzyjne, łózka, ale także wiele elementów wyposażenia, które jest nam bardzo potrzebne

 -mówi dr Adam Karolik, dyrektor ds. lecznictwa w ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe