Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

REKLAMA

Ortopedia dziecięca w MARKMED. Terminy
Ortopedia dziecięca w MARKMED. Terminy

Dysplazja stawu biodrowego to jedna z najczęściej występujących wad wrodzonych. Polega ona zazwyczaj na spłyceniu panewki stawu.Nieleczona może prowadzić do utykania dziecka i do szybkiej zmiany zwyrodnieniowej biodra u dorosłych. Ryzyko wystąpienia dysplazji jest duże, także w ciągu pierwszych kilku miesięcy życia. Staw biodrowy jest wtedy bardziej elastyczny dlatego, że jest wciąż wykonany z miękkiej chrząstki. Jeśli biodra dzieci są zmuszane do złych pozycji istnieje ryzyko trwałego zniekształcenia stawu. Badanie ultrasonograficzne w pierwszych tygodniach życia ma ogromne znaczenie. Można na wczesnym etapie zdiagnozować dysplazję stawu biodrowego. Jeżeli ten problem wykryty zostanie w odpowiednim momencie można skutecznie się go pozbyć poprzez rehabilitację. Dysplazja wykryta zbyt późno grozi poważnymi komplikacjami i kwalifikuje dziecko do zabiegu operacyjnego.

17.08.2022 22:12    1
Bez inwestycji w OZE i sieci czekają nas kolejne podwyżki cen energii
Bez inwestycji w OZE i sieci czekają nas kolejne podwyżki cen energii
15.07.2022 08:00
Reklama
Reklama
Bezbolesne zabiegi skupioną falą uderzeniową BTL FSWT
Bezbolesne zabiegi skupioną falą uderzeniową BTL FSWT

MARKMED Rehabilitacja Ruchowa Marek Wiecheć to firma medyczna powstała w 1997 r. Od początku zajmuje się szeroko rozumianą działalnością fizjoterapeutyczną, edukacyjną i prozdrowotną: profilaktyką, terapią, edukacją zdrowotną, badaniami naukowymi, szkoleniami dla fizjoterapeutów i lekarzy.

09.06.2022 09:14    7
 Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
24.03.2021 12:40
Przedszkole „Słoneczny Uśmiech”
Przedszkole „Słoneczny Uśmiech”
24.03.2021 12:40
Reklama
PSP nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim
PSP nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim
26.02.2021 20:12
FIZJO AKTIV
FIZJO AKTIV
16.01.2021 08:44
CENTRUM REHABILITACJI MARKMED
CENTRUM REHABILITACJI MARKMED
01.01.2020 08:38
KOMENTARZE
Autor komentarza: whiskasTreść komentarza: "Wróbel i kot" Czarny kot Psot wlazł na wysoki płot Wolno przechadza się po żerdzi "Ale nudy" - stanowczo stwierdził Grzbiet wygina i o żerdź ostrzy pazury "Miaaał! Widzę wszystko z tej góry. Ale nic ciekawego nie widzę. O! Tam mała mysz! Ale myszy nie łapię, Bo się ich brzydzę." Na gałęzi wróbel ćwierka i ćwierka Kot Psot spogląda na wróbelka A wróbel na to: " - Co tak nerwowo kocie łazisz po płocie? - Ja chcę się wróblu w coś pobawić. - odparł kot - Ćwir! Ćwir! Ty kocie chcesz się pobawić? A może chcesz coś zjeść? No to uciekam. Cześć! - Zaczekaj wróblu! Nie uciekaj! Ja Ciebie nie zjem. Przyrzekam! - Oj! Kłamiesz kocie Psocie. Ja odlatuję, bo zbyt nerwowo łazisz po tym płocie. - Miaaał! Ja tylko na zabawę ochotę żem miał."Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: GuruTreść komentarza: To ze osm go sprzedaje to skandal stulecia..jak oni reprezentują mieszkancowŹródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: A zdjęcie reklamujące dni muzyki z ostatniego koncertu na Piaskach. Muzyczne Wieczory mają jednak swój styl i poziom. Trzeba uczyć się od najlepszych. Dobry macie wzór.Źródło komentarza: Przed nami weekend dla melomanówAutor komentarza: Kot "Stalin."Treść komentarza: Za to mamy pomnik Wojtyły na Kościelnej.Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: dsgdfgTreść komentarza: https://zenodo.org/record/7149479Źródło komentarza: Za nami DNI OSTROWCA 2022Autor komentarza: ...___Treść komentarza: Panie Prezesie daj pan spokój! NaprawdęŹródło komentarza: Kłopoty mieszkańców z parkingiemAutor komentarza: KapecTreść komentarza: Wszystkie miasta mają jakiś pomnik. My mamy naszego miga.mam 43 lata i jest dla mnie sentymentalny bo przypomina mi moje dzieciństwo. Najlepiej zagrajcie ten ostrowiec i posadźcie ziemniaki bo dotego nasze władze zmierzaŹródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: ...---...---Treść komentarza: Cha,Cha...... Teatrzyk na 6 :) Dajcie spokój. Przeproście I Spadajcie !Źródło komentarza: Będzie duża obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama