" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Opatów

Świętokrzyski Festyn Sportowy w gościnnym Zochcinku
Świętokrzyski Festyn Sportowy w gościnnym Zochcinku

W piątek, 20 maja, w Zochcinku odbył się Świętokrzyski Festyn Sportowy, w którym udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół z powiatu opatowskiego. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Malwina Kopron, brązowa medalistka olimpijska z Tokio w rzucie młotem i Łukasz Chwieduk, najpopularniejszy tiktoker piłkarski w Polsce. [relacja wideo wkrótce]

20.05.2022 12:52
Opatów poleca się do zwiedzania
Opatów poleca się do zwiedzania

Na mapie weekendowych wycieczek warto zaznaczyć Opatów. Do obejrzenia jest kilka ciekawych miejsc i wystaw.

18.05.2022 21:18
Malwina Kopron gościem Świętokrzyskiego Festynu Sportowego
Malwina Kopron gościem Świętokrzyskiego Festynu Sportowego

Gwiazdy polskiego sportu, najsłynniejszy polski piłkarski „tiktoker”, a do tego masa atrakcji, konkursów, sportowej rywalizacji oraz artystycznych występów – 20 maja w malowniczym Zochcinku koło Opatowa odbędzie się wyjątkowy „Świętokrzyski Festyn Sportowy”. Z młodymi adeptami sportu spotka się m.in. Malwina Kopron, medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio!

18.05.2022 15:24
Szpital Św. Leona w centrum uwagi władz powiatowych
Szpital Św. Leona w centrum uwagi władz powiatowych

Szpital Świętego Leona w Opatowie to ważny punkt na mapie zdrowotnej województwa świętokrzyskiego. W ostatnich latach w rozwój lecznicy władze powiatu zainwestowały 30 mln złotych.

17.05.2022 10:33    2
Otwarto Środowiskowy Dom Samopomocy
Otwarto Środowiskowy Dom Samopomocy

W piątek, 13 maja uroczyście otwarty został Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Opatowie. Na potrzeby placówki zaadaptowano pomieszczenia po dawnej pralni, w sąsiedztwie szpitala Św. Leona w Opatowie. Budynek został wyremontowany i przystosowany do potrzeb osób chorych. [relacja wideo wkrótce]

13.05.2022 14:57    1
Wkrótce powinna ruszyć przebudowa rehabilitacji
Wkrótce powinna ruszyć przebudowa rehabilitacji

Starostwo Powiatowe w Opatowie ogłosiło przetarg na „Przebudowę pomieszczeń Działu Rehabilitacji na poziomie ±0,00 w Bloku A Szpitala Św. Leona”.

11.05.2022 21:19
Gwiazdy sportu na sportowej majówce
Gwiazdy sportu na sportowej majówce

Gwiazdy polskiego sportu, najsłynniejszy polski piłkarski „TikToker”, a do tego masa zawodów, konkursów, czy występów - 20 maja w Zochcinku koło Opatowa odbędzie się wyjątkowy „Świętokrzyski Festyn Sportowy”.

11.05.2022 20:02    2
Trzy firmy chcą wybudować Inkubator Przemysłowy we Włostowie
Trzy firmy chcą wybudować Inkubator Przemysłowy we Włostowie

Inkubator przemysłowy we Włostowie to inwestycja zaplanowana w dwóch etapach. Na rozpoczęcie inwestycji powiat opatowski otrzymał 16 mln złotych. Aktualnie trwa sprawdzanie ofert złożonych w postępowaniu przetargpwym.

09.05.2022 10:25    1
Pamięć o powstańcach jest dowodem miłości do Ojczyzny
Pamięć o powstańcach jest dowodem miłości do Ojczyzny

Starosta opatowski, Tomasz Staniek wraz z delegacją radnych Rady Powiatu Opatowskiego uczcili pamięć zamordowanych w Opatowie sześciu powstańców styczniowych.

08.05.2022 19:24    1
Bohaterski lotnik ppłk. Stanisław Poziomek
Bohaterski lotnik ppłk. Stanisław Poziomek

Mieszkańcy gminy Tarłów pamiętają o bohaterach swojej ziemi. W murze przy kościele parafialnym w Tarłowie została odsłonięta tablica, upamiętniająca ppłk. Stanisława Poziomka.

07.05.2022 15:34    1
pochmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Ostrowiec

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A.Treść komentarza: Super! Gratulacje, szpital piekny, dyrektor musi zadbac o kadrę i przyjmować duzą ilosć specjalistów, dawać szansę młodym aby wracali do Ostrowca bo perspektywy są tylko zachęty nie ma ze strony władz i opinii ludzi niestety. Chętnie bym wrocila po latach do Ostrowca mając 15 letnie doswiadczenie kliniczne ale ludzie i ich wrzucanie wszystkich do worka nie zachęca. Mam nadzieje, ze sie to zmieniŹródło komentarza: Śmigłowce już lądują na dachu ostrowieckiego szpitalaAutor komentarza: MonikaTreść komentarza: Super przedszkole polecamŹródło komentarza: „Smyki” biorą udział w międzynarodowym programie dwujęzycznościAutor komentarza: Antoni FlorczakTreść komentarza: Dziękuję za zaproszenie. Macie Browar i to pelen kultury. Gratulacje i trochę zazdroszczę.Źródło komentarza: Fotograficzne pocztówki z GalicjiAutor komentarza: JanTreść komentarza: Pani konserwator jakoś nie pała radością a to przecież awans zawodowy. Chyba wina fotografa.Źródło komentarza: Wojewódzki konserwator zabytków odebrał nominacjęAutor komentarza: kodoTreść komentarza: I wtedy to mogą być też takie rzeczy ....Czy jednak lista pozycji jest mocno ograniczona? Gdzie mogę ją znaleźć?Źródło komentarza: Można wnioskować o doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Jak dla mnie to dobra wiadomość im więcej programu tym więcej osób skorzysta z niego i wymienią stare piece na ekologiczne kotły . Same plus . Będzie więcej czyste powietrza dla wszystkich https://www.czystepowietrze.eu/pomoc-w-wypelnianiu-wnioskowŹródło komentarza: WFOŚiGW | 20 tysięcy umów na „Czyste Powietrze”
Reklama