Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

#JarubasNEWS

Spotkanie na Karczówce. Gość specjalny: Maciej Zakrocki oraz Joanna Warecha
Spotkanie na Karczówce. Gość specjalny: Maciej Zakrocki oraz Joanna Warecha

W tym roku, jako Polska przekraczamy symboliczny próg w naszej relacji z Unią Europejską. Osiemnaście lat temu zostaliśmy włączeni w struktury tej wspólnoty, ciesząc się z licznych przywilejów i dodatkowych możliwości rozwoju i współpracy. Wspólnie ze środowiskami młodzieży, szkołami i samorządami lokalnymi, europoseł Adam Jarubas zainicjował projekt „18-tka Polski w UE”.

15.05.2022 19:14    2
18 lat w Unii Europejskiej
18 lat w Unii Europejskiej

Rozmowa z Adamem Jarubasem, posłem do Parlamentu Europejskiego.

01.05.2022 08:00    2
A. Jarubas: Czy Europa potrafi być solidarna?
A. Jarubas: Czy Europa potrafi być solidarna?

Nad czym będzie pracować najbliższa Sesja Parlamentu Europejskiego w Strasburgu?  Kolejne sankcje na Rosję -odpowiedź na to, czy Europa potrafi być solidarna? Co z środkami z Krajowego Programu Odbudowy?

04.04.2022 12:12
A. Jarubas: Nie stać nas na bierność
A. Jarubas: Nie stać nas na bierność

Rosyjska agresja na Ukrainę zmusiła wolny świat do szukania właściwej odpowiedzi na zbrodnicze działania Putina. Jednym z obszarów w których Europa może podjąć odczuwalne dla Rosji sankcje jest polityka energetyczna. Wszyscy mamy świadomość, że kupując dalej surowce u Putina finansujemy jego totalitarną władzę i rakiety, które zabijają niewinnych Ukraińców.  O tym jak bolesne dla Rosji mogłyby być sankcje w tym zakresie świadczy ok. 60% udział surowców energetycznych w eksporcie Rosji.

31.03.2022 17:10    2
A. Jarubas: Zdajemy egzamin z solidarności, której dziś tak bardzo nam potrzeba
A. Jarubas: Zdajemy egzamin z solidarności, której dziś tak bardzo nam potrzeba

Bruksela, 1.03.2022 r

01.03.2022 16:42    1    2
A. Jarubas: Stop internetowym gigantom
A. Jarubas: Stop internetowym gigantom

We wtorek 23 listopada Komisja Rynku Wewnętrznego PE przy 42 głosach za, 2 przeciw i 1 wstrzymującym, przyjęła zmiany rozporządzenia do projektu Komisji Europejskiej o rynkach cyfrowych (DMA). Razem z Komisją Rynku Wewnętrznego nad rozporządzeniem pracowała również Komisja Przemysłu Badań i Energii, gdzie Europejska Partia Ludowa powierzyła negocjacje Adamowi Jarubasowi, a przyjęte zmiany zawierają wiele z poprawek zgłoszonych właśnie przez europosła..

26.11.2021 18:15    1
A. Jarubas: Musimy się chronić przed cyfrowymi gigantami
A. Jarubas: Musimy się chronić przed cyfrowymi gigantami

W minionym tygodniu europosłowie Komisji Przemysłu Badań i Energii przyjęli stanowisko ws. projektu rozporządzenia o Rynkach Cyfrowych (Digital Markets). Proponowane w nim rozwiązania mają chronić europejskich użytkowników sieci przed nadużyciami cyfrowych gigantów i odpowiedzieć na wyzwania, takie jak wyłączenie ostatnio dostępu do serwisu Facebook lub nadużywanie algorytmów.

08.11.2021 13:08    1
A. Jarubas: Czy grozi nam ubóstwo energetyczne i bankructwo firm?
A. Jarubas: Czy grozi nam ubóstwo energetyczne i bankructwo firm?
09.10.2021 20:57    9
A. Jarubas: Młodzi są otwarci na Europę
A. Jarubas: Młodzi są otwarci na Europę

Pierwsza edycja Europejskiej Akademii Młodych Liderów Wsi już za nami. Mnóstwo inspiracji, godziny dyskusji i rozmów, wielkie plany i niesamowita energia – tak można podsumować pierwszą świętokrzyską edycję Europejskiej Akademii Młodych Liderów Wsi. Ten wyjątkowy projekt, zorganizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundację Kuźnica im. Hugona Kołłątaja, stał się dla młodych osób motywacją do działania i realizacji własnych pomysłów. Był to także czas nawiązywania nowych relacji i przyjaźni.

05.10.2021 16:03    3
A. Jarubas:  Przez kilka miesięcy mówiło się o naszym regionie jak o zaścianku
A. Jarubas: Przez kilka miesięcy mówiło się o naszym regionie jak o zaścianku
24.09.2021 20:24    2    5
pochmurnie

Temperatura: 32°CMiasto: Ostrowiec

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BoriankaTreść komentarza: Borianki a nie Borowianki.Źródło komentarza: Wianki popłynęły. Noc Świętojańska w BoriiAutor komentarza: Patrzący z bliskaTreść komentarza: Pani Redaktor .Naczelna! Jeśli my, widzowie, proszeni jesteśmy o napisania komentarza do prezentowanych filmowych i informacyjnych materiałów, to oznacza, że mamy do siebie wzajemne zaufanie. Pozwoliłem sobie na komentarz odnośnie pomyłki daty obrad Rady Miasta na temat udzielenia absolutorium dla Pana Prezydenta O-ca J. Górczyńskiego. Komentarz mój ukazał się , aby z czasem zniknąć ! Czy jest to etyczne ? ,zgodne z obopólną normą wzajemności i zaufania? "Prawdziwa CNOTA krytyk się nie boi"." Virtus post nummus" - wpierw dbacie o majątek, a później dopiero o cnotę.( z Listów Horacego wyszydzającego Rzymian.). Pozostaję ,jak zawsze z szacunkiem, "patrzący z bliska". Oraz z nadzieją, że usunięty mój komentarz wróci na stosownie miejsce w rubryce Komentarze.Źródło komentarza: Prezydent Jarosława Górczyński z wotum zaufania od radnychAutor komentarza: Patrzący z bliska- niezmiennie!Treść komentarza: Szanowny Panie/Pani Redaktorku ( z LOKALNA TELEWIZJA*PL),... byle do wtorku ! Zanim napiszesz, informując o datach ważnych , mniej ważnych i tych nieważnych( ale przeznaczonych dla odbiorców!) ,proszę spoglądać w...KALENDARZ. Jeśli Sesja Absolutoryjna odbyła się w mieście Ostrowcu Św. we WTOREK był to 21. dzień czerwca. Jeśli jednak miało to miejsce we ŚRODĘ ,to nastąpiła nowa doba, i był to już 22. dzień czerwca b. r. Sam już nie wiem, kiedy miało miejsce udzielenie Panu Prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu, ABSOLUTORIUM. A data nie jest obojętna, bo np. nieobecni 21.06. mogli już być obecni 22. 06 ! Ot taki " lapsus datowy", a daje nam, mieszkańcom, coś do myślenia ! Może i Sz. Panu/Pani również?Źródło komentarza: Prezydent Jarosława Górczyński z wotum zaufania od radnychAutor komentarza: KubekTreść komentarza: Olbrzymia tragedia zwłaszcza że widząc co następuje nic nie możesz zrobić. Pewnie nie jeden chciałby pomóc lecz możesz tylko co naj wyżej odwrócić wzrok by tego nie oglądać, a rodzinie współczuć.Źródło komentarza: Tragedia na Pułankach. Kobieta skoczyła z wieżowcaAutor komentarza: ,Treść komentarza: "Sztuka jest sztuka" No coments.Źródło komentarza: Fatalna pomyłka w ostrowieckim szpitaluAutor komentarza: rumunTreść komentarza: a filmik ktoś maŹródło komentarza: Tragedia na Pułankach. Kobieta skoczyła z wieżowca
Reklama