" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

FAKTY • OPINIE • KOMENTARZE

Świętujmy razem 100-lecie odkrycia Krzemionek
Świętujmy razem 100-lecie odkrycia Krzemionek

O planach na obchody 100-lecia odkrycia kopalń krzemionkowskich mówi doktor Andrzej Przychodni, dyrektor Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

14.05.2022 09:40    1
P. Kołodziejski: Wiele już zostało zrobione, wiele jeszcze przed nami
P. Kołodziejski: Wiele już zostało zrobione, wiele jeszcze przed nami

Paweł Kołodziejski, dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” im. Jana Pazdura w Starachowicach mówi o najważniejszych planach inwestycyjnych w bieżącym roku.

07.05.2022 12:00
A. Pałka : Polskie rolnictwo to część ogólnoświatowego systemu
A. Pałka : Polskie rolnictwo to część ogólnoświatowego systemu

Dlaczego w Polsce mamy rekordowe ceny zbóż? Wyjaśnia Artur Pałka, kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

03.05.2022 15:30    1
J. Rutkiewicz: Taka właśnie  była historia tej ryciny
J. Rutkiewicz: Taka właśnie była historia tej ryciny

Miedzioryt przedstawiający uroczyste spotkanie króla szwedzkiego Karola X Gustawa w księciem Siedmiogrodu Jerzym II Rakoczym pod Ćmielowem w dniu 7 kwietnia 1657 roku to jeden z eksponatów Izby Pamięci Ziemi Ćmielowskiej. O jego wartości historycznej opowiada Jacek Rutkiewicz.

29.04.2022 13:07    1
S. Hojda: Sport akademicki daje najwięcej medali
S. Hojda: Sport akademicki daje najwięcej medali

We wtorek, 29 marca, ostrowiecki Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego nawiązał współpracę z Politechniką Świętokrzyską. Podczas tego wydarzenia obecny był dyrektor Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej, dr Stanisław Hojda, którego zapytaliśmy m.in. o różnice sportu akademickiego w Polsce i Stanach Zjednoczonych.

08.04.2022 12:37    1
J. Kuba: Zapraszamy do rozmów kwalifikacyjnych
J. Kuba: Zapraszamy do rozmów kwalifikacyjnych

Jarosław Kuba, prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” mówi o dofinansowaniach i naborze wniosków w ramach projektu „Własna firma z POWERem”. Przystąpienie do programu daje szansę młodym ludziom i ułatwia start z własną działalnością na wymagającym rynku.

08.04.2022 11:32    1
A. Bętkowski: Wspólne ustalenia to rozwój regionów
A. Bętkowski: Wspólne ustalenia to rozwój regionów

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski zainaugurował Konwent Marszałków Województw RP.

07.04.2022 12:36
Warto aktywizować się zawodowo
Warto aktywizować się zawodowo

Małgorzata Stafijowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim mówi o formach wsparcia i aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

30.03.2022 17:13
J. Kuba: Ludzie potrafią się łączyć
J. Kuba: Ludzie potrafią się łączyć

Prezes Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg”, Jarosław Kuba mówi m.in. o wsparciu uchodźców z Ukrainy oraz działaniach integracyjnych.

30.03.2022 14:03
J. Suska: Seniorzy muszą czuć się bezpiecznie
J. Suska: Seniorzy muszą czuć się bezpiecznie

Burmistrz Joanna Suska mówi o pomocy dla samotnych seniorów z Gminy Ćmielów.

24.03.2022 17:18    3
pochmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Ostrowiec

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A.Treść komentarza: Super! Gratulacje, szpital piekny, dyrektor musi zadbac o kadrę i przyjmować duzą ilosć specjalistów, dawać szansę młodym aby wracali do Ostrowca bo perspektywy są tylko zachęty nie ma ze strony władz i opinii ludzi niestety. Chętnie bym wrocila po latach do Ostrowca mając 15 letnie doswiadczenie kliniczne ale ludzie i ich wrzucanie wszystkich do worka nie zachęca. Mam nadzieje, ze sie to zmieniŹródło komentarza: Śmigłowce już lądują na dachu ostrowieckiego szpitalaAutor komentarza: MonikaTreść komentarza: Super przedszkole polecamŹródło komentarza: „Smyki” biorą udział w międzynarodowym programie dwujęzycznościAutor komentarza: Antoni FlorczakTreść komentarza: Dziękuję za zaproszenie. Macie Browar i to pelen kultury. Gratulacje i trochę zazdroszczę.Źródło komentarza: Fotograficzne pocztówki z GalicjiAutor komentarza: JanTreść komentarza: Pani konserwator jakoś nie pała radością a to przecież awans zawodowy. Chyba wina fotografa.Źródło komentarza: Wojewódzki konserwator zabytków odebrał nominacjęAutor komentarza: kodoTreść komentarza: I wtedy to mogą być też takie rzeczy ....Czy jednak lista pozycji jest mocno ograniczona? Gdzie mogę ją znaleźć?Źródło komentarza: Można wnioskować o doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Jak dla mnie to dobra wiadomość im więcej programu tym więcej osób skorzysta z niego i wymienią stare piece na ekologiczne kotły . Same plus . Będzie więcej czyste powietrza dla wszystkich https://www.czystepowietrze.eu/pomoc-w-wypelnianiu-wnioskowŹródło komentarza: WFOŚiGW | 20 tysięcy umów na „Czyste Powietrze”
Reklama