Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Seniorzy aktywnie spędzają czas na Gutwinie

  • 06.07.2018, 12:00 (aktualizacja 01.08.2018, 22:08)
  • Artur Sitarski
Seniorzy aktywnie spędzają czas na Gutwinie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Poprawa samopoczucia i kondycji fizycznej, integracja, aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu i odreagowanie stresu. Różne motywacje ale ten sam cel – aktywność. Wszystko to w miłej i serdecznej atmosferze w ramach cyklicznych zajęć "Aktywny Senior".

Aby wziąć udział w zajęciach "Aktywny Senior" wystarczy tylko przyjść na teren Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin. Jedynym warunkiem aby czynnie skorzystać ze wszystkich proponowanych zajęć jest zabranie pozytywnej energii.

Ruch i aktywność sportowa jest ważna w każdym wieku. Młode pokolenia uskarżają się na problemy zdrowotne, które często wynikają z siedzącego trybu pracy lub szybkiego tempa życia. Pewne schorzenia nasilają się wraz z wiekiem, dlatego tak ważne jest aby w jesieni życia poczuć wiosnę i obalić mit, że seniorzy są najmniej aktywną grupą społeczną.

Lekarze podkreślają, że codzienne podejmowanie aktywności fizycznej poprawia samopoczucie i jest skutecznym sposobem na polepszenie stanu zdrowia. Za uprawianiem sportu przemawiają twarde fakty. Osoby aktywne zauważają u siebie obniżenie ciśnienia tętniczego, spadek wagi czy zmniejszenie złego cholesterolu.

Aktywność fizyczna to zdrowie. Zajęcia w grupie to kontakty towarzyskie. A jak podkreślają sami seniorzy tego najbardziej brakuje im na emeryturze, bo często po przejściu na emeryturę stają się bierni nie tylko zawodowo ale i społecznie. Poczucie wykluczenia nasila choroby i często jest przyczyną depresji. Zatem lepiej zapobiegać niż leczyć.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe