W świętokrzyskim brak wykwalifikowanych pracowników

  • 21.10.2015, 16:02 (aktualizacja 27.10.2015, 08:50)
debata_gosp_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

O problemach przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim i możliwościach rozwoju przemysłu w północnej części regionu dyskutowano podczas debaty gospodarczej, która odbyła się 20 października w Agencji Rozwoju Regionalnego w Starachowicach.

Województwo świętorzyskie boryka się z wieloma wyzwaniami o charakterze społeczno -gospodarczym , które nie pozostają bez wpływu na  pozycję regionu na tle innych jednostek w kraju. Przedsiębiorcy jako główne problemy podają infrastukturę, środki finansowania, ale przede wszystkim brak wykwalifikowanej kadry.  Nie bez znaczenia jest także według nich  rozwój infrastuktury badawczej.

W debacie gospodarczej "Kierunki rozwoju przemysłu w północnej części województwa świętokrzyskiego" uczestniczyli przedstawiciele urzędu marszałkowskiego , Kazimierz Kotowski oraz Arkadiusz Bąk. Obecni byli przedstawiciele samorządów ze Starachowic, Opatowa, Sandomierza, Ostrowca Św., oraz regionalni przedsiębiorcy.

__1

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe