Jak będzie wyglądała tegoroczna wizyta duszpasterska?

  • 27.12.2021, 10:24
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Polsce czas od 27 grudnia do 2 lutego księża poświęcają czas na wizyty duszpasterskie. Podstawowym celem popularnej kolędy jest modlitwa księdza z wiernymi, poświęcenie ich domów i błogosławieństwo parafian na cały rok.

- W Ostrowcu została podjęta decyzja, wspólnie z proboszczami, aby kolęda odbyła się tak jak w tamtym roku. Będziemy zapraszać naszych parafian na mszę świętą do kościoła. Będziemy zapraszać ulicami, blokami. Msza święta będzie oprawiona w intencji tych rodzin. 

- mówi ks. prałat Jan Sarwa, dziekan Dekanatu Ostrowieckiego. 

Po udzieleniu specjalnego błogosławieństwa, rodziny będą mogły zabrać do domu kolędowe pamiątki i przygotowaną wcześniej wodę święconą. 

- Jeśli ktoś uzna za słuszne, i takie zgłoszenia już są, bo niektórzy pragną poświęcić nowe mieszkanie, to wtedy z taką wizytą duszpasterską przybędziemy

- dodaje ks. prałat Jan Sarwa

Parafia św. Michała Archanioła liczy 13 tysięcy wiernych. W latach przedpandemicznych księża musieli poświęcić cały miesiąc na odwiedziny wiernych. W tym roku msze święte w intencji parafian odbędą się w wyznaczonych dniach od 28 grudnia do 19 stycznia.  

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe