Szczepienie na grypę są bezpłatne

  • 22.11.2021, 18:12
  • Gabriela Soboń
Szczepienie na grypę są bezpłatne

Podziel się:

Oceń:

Od wtorku, 23 listopada, resort zdrowia zachęca osoby, które ukończyły 18 lat, do zaszczepienia się przeciwko grypie. Szczepienia są darmowe i łatwo dostępne.

Okres jesienno-zimowy to szczyt zachorowań na grypę. Co prawda, obecnie medycy bardziej skupiają się na profilaktyce hamującej rozprzestrzenianie się koronawirusa, jednak o grypie nie wolno zapominać, a tym bardziej nie można jej lekceważyć.

Eksperci mówią, że najskuteczniejszą metodą zapobiegania grypie są szczepienia. Darmowe szczepionki przysługiwały dotychczas seniorom powyżej 65 roku życia, kobietom w ciąży,  pracownikom służby zdrowia, służb mundurowych oraz farmaceutom.

Od wtorku, 23 listopada wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień.

Darmowe szczepienia dla dorosłych Polaków to efekt podpisanej przez ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego nowelizacji rozporządzenia w sprawie metody zapobiegania grypie w sezonie 2021/2022.

Zależy nam na tym, by jak najwięcej Polaków chciało i mogło ochronić się przed grypą, dlatego od 23 listopada rozszerzamy grupę, która będzie miała możliwość przyjęcia bezpłatnej szczepionki. Zwiększamy także liczbę szczepionek w aptekach - podkreśla szef resortu zdrowia. Sezon grypowy zaczął się w październiku i zbiegł się z kolejną falą wzrostu zakażeń koronawirusem, dlatego zdecydowaliśmy, że każdy dorosły będzie mógł zadbać dodatkowo o swoje zdrowie, wystarczy, że zgłosi się na szczepienie do wybranego punktu szczepień

- wyjaśniał Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia.

Osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciwko grypie, zgodnie z nowymi przepisami już nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Należy zgłosić się do punktu szczepień i umówić konkretny termin na podanie szczepionki antygrypowej. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie i udać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do zabiegu.

Na terenie powiatu ostrowieckiego jest 13 punktów, w których można za darmo zaszczepić się przeciwko grypie. Znajdują się one w przychodniach zdrowia oraz Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. W odróżnieniu od szczepionki na COVID-19, ta przeciw grypie nie będzie póki co podawana w aptekach.

 

 

 

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe