Bank Żywności zaprasza

  • 19.11.2021, 10:59 (aktualizacja 19.11.2021, 16:03)
  • Gabriela Soboń
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia najuboższe rodziny otrzymają żywność ze Świętokrzyskiego Banku Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wdawanie żywności zacznie się w połowie grudnia. 


Świętokrzyski Bank Żywności, podobnie jak w poprzednich latach, wesprze najuboższe rodziny. Asortyment produktów żywnościowych nie będzie tak bogaty jak w latach minionych. Niemniej jednak będzie do rozdania będzie miał do rozdania 11 różnych produktów. Na stoły potrzebujących trafią między innymi mleko UHT, olej, kasza, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe. 

Żywność trafi do blisko 28 tysięcy mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Ten program, z którego dostanie produkty, jest programem przejściowym. Liczymy, że w przyszłym roku już będzie duży program unijny i do dyspozycji będziemy mieli ponownie 21 produktów 

 

- mówi Maria Adamczyk, prezes Świętokrzyskiego Banku Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Aby otrzymać żywność, trzeba mieć odpowiednie dochody. W przypadku jednej osoby nie może przekraczać 171 zł 20 groszy. A dochód w rodzinie nie może być większy niż 1320 zł. Kolejnym kryterium jest posiadanie skierowania z ośrodka opieki społecznej. 
Tak jak w przypadku innych programów, żywność będzie rozdawana za pośrednictwem ośrodków opieki społecznej czy stowarzyszeń. Produkty spożywcze będzie też można odebrać bezpośrednio w magazynie Świętokrzyskiego Banku Żywności. 

 

 

 

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe