OSTROWIEC: Szpital przygotowany dla pacjentów covidowych

  • 17.11.2021, 15:39
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od 17 listopada decyzją wojewody świętokrzyskiego w ostrowieckim szpitalu, zadysponowano 30 łóżek dla pacjentów chorych na Covid-19, z czego 5 to łóżka wyposażone w respirator.

Obecnie na terenie szpitala przebywa 6 pacjentów z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa. Są oni rozlokowani na oddziałach pulmonologii, neurologii, kardiologii i oddziale rehabilitacji. Natomiast 8 osób przyjęto z podejrzeniem zakażenia. Przypadki zachorowania na covid-19 pojawiły się wśród personelu szpitala. Zmiany organizacyjne w ostrowieckim szpitalu, wzrost liczby zakażeń a także zmiany w zasadach obsługi pacjentów covidowych, mogą wywoływać problemy chociażby z tworzeniem stref buforowych. W ostrowieckim szpitalu działa punkt szczepień masowych w którym w ostatnim czasie zwiększył się ruch. Dziennie jedną dawkę szczepionki przyjmuje od 60 do 80 osób. Coraz więcej osób przyjmuje trzecią dawkę szczepionki.

[ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe