OSTROWIEC : Rozstrzygnięto przetarg na odbiór śmieci

  • 13.10.2021, 13:21
  • Gabriela Soboń
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

We wtorek (12 października) Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na odbiór i gospodarowanie odpadami komunalnymi w Ostrowcu Świętokrzyskim w okresie od 1 stycznia 2022 roku do 31 grudnia 2024 roku.

Z końcem 2021 roku wygasa umowa zawarta między gminą Ostrowiec Świętokrzyski, a firmą kielecką firmą FART na usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu miasta. W sierpniu samorząd ogłosił przetarg na realizację tego zadania w kolejnych, tym razem trzech latach.

Wpłynęły oferty od Remondis Sp. z o.o. Oddział w Ostrowcu Świętokrzyskim na kwotę 44 292 340,08, oraz  Konsorcjum firm w składzie: Lider – Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Fart” Sp. z o.o. ul. Ściegiennego 268A, 25-116 Kielce Partner – Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „Fart – BIS” Sp. z o.o., którego oferta opiewała na  kwotę 44 320 095,97.

Na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia gmina Ostrowiec Świętokrzyski  zamierzała przeznaczyć  40 031 000,00 zł. Obie złożone oferty były jednak  wyższe. 

Oferty wykonawców oceniano według kryteriów:

  • 60% oceny będzie stanowić cena za usługę,
  •  5% stanowić będzie ewentualne zadeklarowanie odbioru bezpośrednio z nieruchomości rozszerzonego katalogu odpadów wielkogabarytowych oraz zużytych opon,
  •  8% stanowić będzie deklaracja do mycia w zabudowie jednorodzinnej pojemników na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne oraz odpady ulegające biodegradacji,
  • 10% stanowić będzie zadeklarowanie przez wykonawcę wyposażenia nieruchomości jednorodzinnych w worki do selektywnego zbierania odpadów komunalnych,
  • 17% stanowić będzie zdeklarowanie przez wykonawcę wyposażenia miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w zabudowie wielorodzinnej w pojemniki do selektywnego zbierania odpadów frakcji: papier, szkło metale i tworzywa sztuczne.

12 października przetarg rozstrzygnięto. Wybrano ofertę firmy Remondis oddział w Ostrowcu Świętokrzyskim. Teraz oferenci mogą składać odwołania od decyzji. Jeżeli żadna z firm nie zakwestionuje wyniku przetargu, to umowa z firmą Remondis zostanie podpisana w terminie 10 dni od daty rozstrzygnięcia przetargu. 

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe