Dyrektor szpitala nie przyszedł do pracy

  • 11.10.2021, 10:59
  • #newsLOKALNA.TV
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

23 września, na konferencji prasowej starosta Marzena Dębniak oficjalnie przedstawiła Tomasza Kopca, jako nowego dyrektora ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim, który wygrał konkurs i uzyskał aprobatę zarządu powiatu. Pracę nowy szef szpitala miał rozpocząć w poniedziałek 11 października, ale tak się nie stało. Dlaczego?

 

Szanowni Państwo, w związku z prośbą Tomasza Kopca o przesunięcie terminu zatrudnienia z przyczyn osobistych, informuję, że zarząd powiatu uwzględnił tę prośbę. O terminie zatrudnienia nowego dyrektora powiadomimy Państwa oddzielną informacją

 - taką informację przekazała Beata Kobiałka, z wydziału organizacyjno-prawnego, Starostwa Powiatowego.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, w pracy Tomasz Kopiec, nie stawi się wcześniej niż we wtorek, 19 października. 

Tomasz Kopiec na stanowisko dyrektora naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim został powołany uchwałą Rady Powiatu Ostrowieckiego z dn. 23.09.2021 rok, na okres 6 lat (zgodnie z prawem). Wcześniej został rekomendowany przez komisję konkursową, jako kandydat, który przedstawił najlepszą koncepcję na funkcjonowanie szpitala.

Tomasz Kopiec to ekspert organizacji systemu ochrony zdrowia oraz finansowania świadczeń opieki zdrowotnej. Związany jest z sektorem ochrony zdrowia od 2002 roku. W przeszłości współpracował między innymi z Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, uczelniami wyższymi, Związkiem Powiatów Polskich oraz instytucjami finansowymi. Odpowiedzialny był za opracowanie autorskich strategii, wdrożenie i nadzór procesów restrukturyzacji oraz optymalizacji kilkudziesięciu polskich szpitali. Spółka doradcza AMG Centrum Medyczne, w której Tomasz Kopiec pełni funkcję prezesa, przygotowywała program restrukturyzacji zadłużonego szpitala we Włoszczowie oraz analizę strategii połączenia Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Kielcach.

 

#newsLOKALNA.TV

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obserwator
obserwator 11.10.2021, 20:40
Jak zobaczył z czym ma do czynienia i jaka jest prawdziwa sytuacja szpitala.
To .....
gość
gość 11.10.2021, 14:42
Przejrzał na oczy?

Pozostałe