"STOP KOPALNI". Rowerowy protest już w niedzielę

  • 07.10.2021, 12:52
  • #CodziennieWieszWięcej
"STOP KOPALNI". Rowerowy protest już w niedzielę MATERIAŁ GRAFICZNY ORGANIZATRA

Podziel się:

Oceń:

Stowarzyszenia „W dobrą stronę” oraz „Ćmielowiacy” w najbliższą niedzielę (10 października) , w godzinach od 10.00 do 15.00, organizują rajd rowerowy pod hasłem „Stop Kopalni”, który przebiegał będzie drogami powiatowymi i gminnymi położonymi na terenie Gminy Ćmielów.

Wydarzenie jest ogólnodostępne i bezpłatne, uczestnicy rajdu będą poruszać się w jednej zwartej grupie, prowadzonej przez zabezpieczenie techniczne, które zapewnią uprawnieni Strażacy OSP Ćmielów.

Planowana trasa rajdu: Rynek w Ćmielowie (start g. 10.00) – Podgrodzie – Smyków – Borownia – Ruda Kościelna – Ćmielów Rynek.  Koniec rajdu również zamykać będzie zabezpieczenie techniczne. W trakcie rajdu organizatorzy zapewnią także zabezpieczenie medyczne oraz zabezpieczenie skrzyżowań i przejazdów kolejowych na czas przejazdu grupy.

Celem rajdu jest promocja walorów turystycznych i krajoznawczych gminy Ćmielów, a także wyrażenie społecznego sprzeciwu przeciwko planom budowy kopalni kruszyw drogowych w miejscowości Ruda Kościelna. Udział w rajdzie jest dobrowolny, a uczestnicy ponoszą samodzielną odpowiedzialność za stan techniczny swoich pojazdów, a także ubezpieczenie. Dla uczestników przewidziane są: ognisko integracyjne (w Rudzie Kościelnej), prelekcje, spotkanie z mieszkańcami terenów północnych gminy Ćmielów, pamiątkowa przypinka. 

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe