Czy Szpitalny Oddział Ratunkowy w Ostrowcu zostanie zamknięty?

  • 06.10.2021, 15:12
  • #CodziennieWieszWięcej
Czy Szpitalny Oddział Ratunkowy w Ostrowcu zostanie zamknięty?

Podziel się:

Oceń:

Od kilku miesięcy doktor Adam Karolik głośno mówił o kłopotach kadrowych w ostrowieckim szpitalu. Brakowało anestezjologów, z pracy odeszli radiolodzy, a z końcem sierpnia wypowiedzenia złożyło pięciu lekarzy pracujących w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Rozmowy i negocjacje z medykami trwały miesiąc.

Pięciu lekarzy już odeszło z SOR-u, szósty medyk ostatecznej decyzji nie podjął, ale wypowiedzenie z pracy złożył. Lekarze zatrudnieni byli na kontrakcie, zatem przysługiwał im 30 -dniowy okres wypowiedzenia. Sytuacja jest trudna i niewykluczone, że może być jeszcze gorzej. 

Na SOR do obsadzenia jest 760 godzin pracy. Oddział ratunkowy to miejsce pierwszego kontaktu chorego ze szpitalem. Czynny jest siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Teraz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, pozostaje tylko dwóch lekarzy, z czego jeden jest lekarzem wspomagającym ponieważ jest etatowym pracownikiem oddziału chirurgii. Ostrowiecki SOR jest najbardziej obciążonym w województwie świętokrzyskim. Potwierdziła to kontrola zlecona kilka tygodni temu przez wojewodę. Średnio na dobę, do szpitala zgłasza się od 60 do 85 osób.

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe