W maseczkach do końca października?

  • 28.09.2021, 13:39
  • Gabriela Soboń
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

We wtorek, 28 września, poinformowano o kolejnych 975 nowych przypadkach zakażenia i 29 zgonach. W województwie świętokrzyskim odnotowano 9 nowych przypadków zachorowań na koronawirusa. W związku z rosnącą liczą osób zarażonych wirusem COVID 19, do 31 października rząd przedłużył obostrzenia związane z pandemią.

Obowiązkowe maseczki, limity widzów w kinach i na koncertach, a także gości w hotelach, restauracjach czy na weselach - to tylko niektóre nakazy, które należy stosować. 
Obowiązkowo trzeba zasłaniać nos i usta między innymi na terenie nieruchomości wspólnych jak na przykład klatki schodowe, w środkach transportu zbiorowego, w sklepach, bankach, na poczcie i na targu.

Obowiązek noszenia maseczek dotyczy osób przebywających w kinie, teatrze, kościele, w szkole i na uczelni, w przychodni czy  salonie masażu, tatuażu.

Konieczne jest zachowanie bezpiecznego kontaktu w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba, chyba że pracodawca postanowi inaczej. 
Wiele osób lekceważy obowiązek zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki w publicznych przestrzeniach zamkniętych. Ma to wpływ na rosnące statystyki zachorowań na COVID 19 i zgonów. 
 

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe