Ja Żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam…

  • 24.09.2021, 22:38
  • #CodziennieWieszWięcej
Ja Żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam… Przysięga Świętokryskich Terytorialsów 27.06.21r. /zdj. ppor. Daniel WOŚ

Podziel się:

Oceń:

Słowa roty Przysięgi Wojskowej „ Ja Żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam…” wypowie prawie 100 ochotników z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uroczystość będzie miała miejsce na Kieleckim Placu Wolności w sobotę (25 września) o godz. 14:00.

Główną grupę przysięgających żołnierzy stanowią uczniowie szkół średnich oraz studenci uczestniczący w programie „Wakacje z WOT”. Przysięgę złoży miedzy innymi szer. Jakub Stachurka tegoroczny laureat nagrody „Nadzieja Kielc”.

Wspólnie, ramie w ramię, na placu stanie ponad 90 elewów kończących kurs przygotowawczy w Centrum Przygotowań Do Misji Zagranicznych. Będzie to pierwsza wspólna przysięga żołnierzy dwóch rodzajów Sił Zbrojnych RP w regionie świętokrzyskim.

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe