Gospodynie mogą wnioskować o pieniądze

  • 09.09.2021, 21:06
  • Gabriela Soboń
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Do 30 września Koła Gospodyń Wiejskich mogą składać wnioski do ARiMR o pomoc finansową na pokrycie kosztów działalności statutowej.

Wysokość pomocy dla KGW jest uzależniona od liczby członków i wynosi od 5 do 7 tys. złotych. Mogą się o nią ubiegać tylko Koła zarejestrowane jako stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich.

Otrzymana pomoc może być wykorzystana między innymi na:

  •  działalność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną w środowiskach wiejskich,
  • inicjowanie działań na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi,
  • upowszechnianie i rozwijanie form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych,
  • reprezentację interesów środowiska kobiet wiejskich wobec organów administracji publicznej,
  • rozwój kultury lokalnej i regionalnej.

Wnioski o przyznanie pomocy finansowej należy składać do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na siedzibę koła, na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową.

Maksymalny limit wydatków z budżetu państwa przeznaczonych na pomoc finansową dla kół gospodyń wiejskich w 2021 r. wynosi 70 mln zł.

 

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe