Szkoły w reżimie sanitarnym

  • 08.09.2021, 12:55
  • Gabriela Soboń
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Nowy rok szkolny, to wyzwania związane z nauką w reżimie sanitarnym.

 

 

 

Uczniowie w miejscach wspólnych np. na korytarzach, w toaletach, w szatniach mają korzystać z maseczek. Na lekcjach wychowania fizycznego rekomendowane są dyscypliny w których uczniowie nie mają ze sobą kontaktu. Zaleca się nie grupowanie uczniów. Dezynfekcja, zachowanie dystansu oraz higieny to wytyczne, które muszę być przestrzegane w każdej szkole.

W wielu ostrowieckich placówkach uczniowie najmłodszych klas edukują się w osobnych pawilonach. Takie rozwiązanie sprawdza się w pandemii.

W przypadku szkół podstawowych czy liceów zachowanie reżimu sanitarnego wydaje się być proste, a zasady postępowania oczywiste. Ograniczenie kontaktów komplikuje się w przypadku szkół branżowych, gdzie odbywa się praktyczna nauka zawodu. Tam młodzież musi korzystać z pracowni, warsztatów.

 

Do szkół mają trafić tak zwane pakiety covidowe. W asortymencie znalazły się stacje do dezynfekcji z funkcją mierzenia temperatury, płyn do dezynfekcji, środki ochrony osobistej. Szkoły i placówki otrzymają również termometry bezdotykowe.


 


 


 


 

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe