Stypendia dla przyszłych lekarzy

  • 06.09.2021, 15:02
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla przyszłych lekarzy. O przyznanie takiego stypendium będą mogli starać się studenci kierunków lekarskich uczący się na wszystkich uczelniach na terenie Polski.

Wsparcie dotyczy studentów IV, V i VI roku, którzy nie powtarzają roku, a średnia ich ocen nie jest niższa niż 3,75, oraz nie korzystają z urlopów określonych w regulaminie studiów w okresie ubiegania się o przyznanie wsparcia.

Kwota stypendium to 2 tys. zł miesięcznie, która będzie wypłacana przez 9 miesięcy od 1 października bieżącego roku do dnia 30 czerwca 2022 roku. W zamian za taką pomoc stypendysta będzie zobowiązany do odbycia stażu i podjęcia pracy w podmiocie leczniczym, prowadzonym przez samorząd województwa świętokrzyskiego, na czas odpowiadający okresowi pobierania stypendium.

Nabór wniosków potrwa do 15 października br. Zgodnie z wyliczeniami zarządu województwa świętokrzyskiego stypendium może otrzymać 70 przyszłych medyków. Wnioski można składać osobiście w Urzędzie Marszałkowskim, drogą pocztową lub za pośrednictwem elektronicznej skrzynki nadawczej ePUAP. Dokładne informacje można znaleźć na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe