Szczepić się czy nie szczepić?

  • 03.09.2021, 12:57 (aktualizacja 03.09.2021, 15:12)
  • Gabriela Soboń
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od 7 września rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19.

 

Apeluję o rozważenie zaszczepienia uczniów. Taki program jest przygotowany. Mam nadzieję, że rodzice poważnie podejdą do tego problemu, bowiem wymagana jest ich zgoda.

- mówi Marzena Dębniak, starosta Powiatu Ostrowieckiego.

Rodzic wyrażając zgodę na szczepienie musi dokładnie wypełnić kwestionariusz, pamiętać o alergiach i chorobach dziecka. Akcję szczepień powinna poprzedzić kampania informacyjna.

W szkołach średnich są uczniowie pełnoletni, którzy mogą samodzielnie podjąć decyzję. Właśnie ich postawa mogłaby być przykład dla młodszych kolegów.

Z harmonogramu opracowanego przez resort zdrowia wynika, że szczepienia mają rozpocząć się 13 września i potrwać do 19.

Szczepienia uczniów nie będą w szkołach, tylko w szpitalu. W naszym szpitalnym punkcie szczepień. Przy szczepieniu musi być obecny lekarz pediatra.

- informuje Adam Karolik, zastępca do spraw medycznych dyrektora ZOZ.

Szczepienia przeciwko COVID-19 to temat który powraca, zwłaszcza w świetle zapowiedzi o zbliżającej się kolejnej fali pandemii.

Dziś trudno przewidzieć, jakie efekty przyniesie akcja szczepień wśród uczniów. Z pewnością w ostatnim czasie dostępność szczepionek i punktów szczepień wzrosła. Mobilne i plenerowe punkty pojawiają się podczas imprez sportowych, festynów, czy dożynek.

 

 

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe