Sportowy Kunów w „Sportowej Polsce”

  • 28.07.2021, 14:31
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ulica Laski w Kunowie stanie się w niedługim czasie prawdziwą strefą relaksu i rekreacji. Będzie to możliwe dzięki pieniądzom, które gmina pozyskała z programu „Sportowa Polska 2021”.

W tym miejscu chcemy zaaranżować strefę relaksu w Kunowie, w skład której wchodzić będzie  poszerzenie istniejącego placu zabaw, skatepark, siłownia na świeżym powietrzu. W sumie mamy tu teren o powierzchni blisko 3 hektarów gdzie powstaną alejki wokół których posadzone zostaną rośliny miododajne sprzyjające pszczołom. 

- mówi Lech Łodej, burmistrz Kunowa.

Zagospodarowanie terenu przy ulicy Laski będzie kosztowało ok. 1 mln zł. Pozyskano ok. 450 tys. zł, a więc blisko połowę środków i już niebawem rozpocznie się postępowanie przetargowe.

Pierwszym etapem prac będzie podpisanie umowy na dofinansowanie przedsięwzięcia, później chcemy ogłosić przetarg. Liczymy, że nastąpi to w ciągu najbliższych tygodni włączenie z wyłonieniem wykonawcy i rozpoczęciem prac. Chcemy aby strefa była gotowa jeszcze w tym roku.

- dodaje Lech Łodej.

Ulica Laski to nie jedyne miejsce w Kunowie gdzie powstaną miejsca relaksu i aktywności. Mniejsze przedsięwzięcia planowane są w innych częściach gminy. Zatem miejsc gdzie Kunowianie będą mogli odpoczywać i aktywnie spędzać czas przybędzie. W przyszłości przy ul. Laski ma powstać jeszcze więcej atrakcji. Plany są m.in. na budowę plenerowej sceny koncertowej i parku linowego.[ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe