Więcej czasu dla samorządów

  • 27.07.2021, 22:05
  • #Lokalna.TV
Więcej czasu dla samorządów zdjęcie poglądowe / www.bgk.pl

Podziel się:

Oceń:

Bank Gospodarstwa Krajowego wydłużył nabór wniosków do Programu Inwestycji Strategicznych. Na zgłaszanie swoich projektów samorządy mają czas do 15 sierpnia. Wnioski o dostęp do Aplikacji Polski Ład będą przyjmowane do 8 sierpnia.

W związku z dużym zainteresowaniem Rządowym Funduszem Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, samorządy mogą zgłaszać swoje projekty do 15 sierpnia, a nie jak wcześniej podano, do 30 lipca 2021 roku - poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego.
 

W komunikacie dodano, że zmienia się także termin, do którego samorządy mogą złożyć wniosek o dostęp do aplikacji Polski Ład - będzie to 8 sierpnia 2021 r. W Aplikacji Polski Ład pojawi się także dodatkowa możliwość dodania komentarza do przekazanego do Banku wniosku o dofinansowanie.

BGK przypomina, że wybrane inwestycje, m.in. w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na „zeroemisyjne” i w gospodarowanie odpadami dostaną do 95% bezzwrotnego dofinansowania.

Ważną kwestią dla samorządów jest konieczność zapewnienia wkładu własnego. Bank wyjaśnia na swojej stronie internetowej, że posiadanie udziału własnego, zapisane w regulaminie, oznacza zobowiązanie wnioskodawcy do wniesienia udziału własnego w realizację inwestycji, w tym do zapewnienia faktycznego dysponowania tymi środkami, nie później niż w dniu ogłoszenia postępowania zakupowego na realizację inwestycji.

Pieniądze z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych pomogą samorządom zrealizować inwestycje potrzebne lokalnym społecznościom i odbudować gospodarkę.

#Lokalna.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe