Prawdziwe zakupy za nieprawdziwe pieniądze

  • 23.07.2021, 14:50
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W ciągu ostatnich kilku dni do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących wprowadzonych do obiegu, fałszywych banknotów o nominale 500 zł. Policja apeluje o wzmożoną czujność.

Dotychczas próby wprowadzenia w obieg fałszywych banknotów 500 zł miały miejsce w sklepach spożywczych. Policja przypomina o podstawowych cechach różniących falsyfikaty od oryginalnych banknotów:

  • brak znaków wodnych,
  • brak zabezpieczeń widocznych w świetle UV
  • brak zabezpieczeń wykonanych farbą metalizowaną i zmienną optycznie.
  • brak zabezpieczeń wykonanych specjalną techniką druku wyczuwalnych - elementy te są „wypukłe” i w charakterystyczny sposób wyczuwane dotykiem przez przesunięcie po nich palcem lub paznokciem

 

W przypadku ujawnienia fałszerstwa, należy jak najszybciej powiadomić policje. Sprawne przekazanie informacji może pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu przestępców wprowadzających do obrotu fałszywe banknoty. [ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe