„Międzypokoleniowa Rakieta Pomysłów” w Kunowie

  • 22.07.2021, 15:15
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Stereotypy potrafią być krzywdzące i nieobiektywne. Szczególnie w przypadku młodzieży i dzieci, które zdaniem wielu dorosłych „nic nie robią, tylko siedzą z telefonami i grają na komputerze”. Obserwując zajęcia w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Kunowie można ten stereotyp obalić.

Z początkiem wakacji, biblioteka w Kunowie przystąpiła do projektu pt „Międzypokoleniowa Rakieta Pomysłów”, która aby nie nudzić, ma pobudzać wyobraźnie i kreatywność oraz zintegrować lokalną społeczność. Podczas wspólnych zajęć można np. zbudować robota.

Dzieci uczą się tu kreatywnego myślenia, dzięki czemu laptop czy telefon przestaje być ich głównym punktem zainteresowania. Oczywiście można pójść do sklepu i kupić sobie zabawkę, ale nic nie sprawia tyle radości jak wykonywanie czegoś własnymi rękami. Oprócz tego jednym z etapów naszej rakiety pomysłów, były spotkania z prężnie działającymi seniorami, podczas których dzieci wspólnie z osobami starszymi wykonywały np. własne zakładki do książek i inne rękodzieła.

- mówi Barbara Domagała, animatorka zajęć Miejsko-Gminnej Biblioteki w Kunowie.

W rakiecie pomysłów nie może zabraknąć nauki opowiadania historii, zajęć plastycznych i muzycznych.

Chcieliśmy, żeby te zajęcia, które odbywają się w naszej bibliotece, były różnorodne. Chcemy bawić i uczyć, a dzisiaj nauka gry na bębnach, aby każdy uczestnik mógł pokazać co gra mu w duszy.

- mówi Paweł Cieślik, instruktor muzyczny Miejsko-Gminnej Biblioteki w Kunowie.

Podsumowując wakacyjną rakietę pomysłów, można bez wątpliwości stwierdzić, że w czasie zajęć nie brakuje kosmicznych pomysłów i każdy znajdzie coś dla siebie. A to nie koniec przygód z kreatywnością i dobrą zabawą. „Międzypokoleniowa Rakieta Pomysłów” w Kunowie stacjonuje do końca września, potem przyjdzie czas na podsumowania, zabawę edukacyjną w plenerze. [ZOBACZ WIDEO]

 

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe