Policja apeluje: Odpoczywajmy bezpiecznie

  • 16.07.2021, 12:59
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wakacje to czas odpoczynku, ale nie wolno zapominać o zasadach bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno kwestii podróży, spędzania czasu nad wodą jak i zabezpieczenia naszego dobytku.

Pamiętajmy aby podczas podróży przestrzegać wszelkich limitów prędkości, zwracać uwagę na aktualne warunki panujące na drodze. Zapięte pasy mogą uratować nam życie, a nasi najmłodsi zawsze powinni znajdować się w fotelikach. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę zmęczeni lub pod wpływem alkholu.

- mówi asp. Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Przed wybraniem się w podróż warto sprawdzić również stan techniczny samochodu oraz jego ogumienia. Podróżując należy pamiętać o robieniu przerwach, dbając zarówno o zdrowie kierowcy jak i pasażerów, szczególnie gdy temperatura na zewnątrz to ponad 30 stopni C. Osoby, które korzystają z transportu zbiorowego powinny również zachować środki ostrożności.Oprócz wyjazdów rodzinnych, w okresie wakacji organizowane są wyjazdy dla dzieci i młodzież, te podawane są szczególnym kontrolom w odpowiednich do tego celu punktach.

Policja apeluje również o szczególne zachowanie ostrożności nad wodą.

Nie wybierajmy kąpielisk, których nie znamy lub tzw. "Dzikich kąpielisk", gdzie brak obecności ratownika i brak znajomości głębokości zbiornika, może przyczynić się do tragedii. 

- dodaje asp. Ewelina Wrzesień.

Szczególną uwagę w takich miejscach należy zwracać na dzieci i pod żadnym pozorem nie kąpać pod wpływem alkoholu. Równie ważne jak nasze bezpieczeństwo jest zabezpieczenie, naszego domu i mieszkania, które podczas nieobecności właścicieli może stać się łatwym łupem dla złodzieja.

Pamiętajmy aby zakręcić wodę oraz kurki z gazem. Jeśli wyjeżdżamy na dłużej, poprośmy sąsiada lub kogoś z rodziny aby od czasu do czasu odebrał naszą pocztę, przyszedł do mieszkania i zapalił światło, aby odstraszyć potencjalnych złodziei. Nigdy nie pozostawiajmy zapasowych kluczy w miejscach łatwo dostępnych lub oczywistych dla włamywaczy.

- mówi  asp. Ewelina Wrzesień.

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe