Miasto i powiat łączą siły. Rusza kolejna inwestycja

  • 15.07.2021, 13:18
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Budowa, remonty i modernizacja układu komunikacyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim to w ostatnich miesiącach jedno z większych zadań inwestycyjnych samorządu. Już za chwilę rozpocznie się remont dwóch ważniejszych dróg: ulicy 11-go Listopada i Samsonowicza. Podjęcie się tego zadania ułatwia dobra współpraca na linii miasto-powiat.

Nowa inwestycja drogowa domknie prace, które prowadzone są w ramach projektu „Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim” w spójną całość. Niestety nie obejdzie się bez utrudnień.

Natomiast wykonawca, firma „Trakt” zapowiada, że prace będą prowadzone etapami, aby nie blokować wjazdów i połączeń dla lokalnych firm. Remont ulic Samsonowicza i 11-go Listopada, może być w przyszłości kluczowy dla rozwoju tej części Ostrowca i to zarówno w aspekcie tworzenia nowych zakładów pracy jak i budownictwa jednorodzinnego.

Koszt wykonania obu ulic to ponad 18 mln 200 tys. zł, z czego ponad 9 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Pozostała kwota czyli prawie 10 mln zł to środki z budżetu miasta i powiatu.[ZOBACZ WIDEO]

 

 

 

 

 

 

 

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe