R. Piątkowska: Lubię mieć czytelników na wyciagnięcie ręki

  • 16.06.2021, 15:51
  • #newsLOKALNA.TV
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej, w środę, Ostrowiec Świętokrzyski odwiedziła autorka książek dla dzieci - Renata Piątkowską wraz z lektorką Malwiną Kożurno. Na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury panie spotkały się z najmłodszymi czytelnikami - dziećmi z Przedszkola nr 19. im. Jana Brzechwy. [wideo i zdjęcia]

Renata Piątkowska - autorka książek dla dzieci. Prywatnie - mama Marty i Kacpra. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku Białej, a jej pasja to jazda konna.

W 2007 roku pisarka otrzymała drugą nagrodę za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Jest autorką książek dla dzieci: „Opowiadań dla przedszkolaków”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”.  W 2016 roku została 992 Kawalerem Orderu Uśmiechu.

 

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską, które odbyło się 16 czerwca to zwiastun propozycji, które Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowuje na wakacje, konsekwentnie realizując plan, że w Ostrowcu książki czytają wszyscy – od juniora do seniora.

 

#newsLOKALNA.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe