Skatepark to nie plac zabaw

  • 07.06.2021, 14:58
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Rampa, jumpbox i grindbox to urządzenia zainstalowane w terenie na przestrzeni, którą popularnie nazywamy skateparkiem i choć można się tu dobrze bawić, to należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie.

Punkt po punkcie wyszczególniono obowiązujące zasady a jedną z nich jest bezsprzecznie obowiązek używania kasku ochronnego oraz kompletu ochraniaczy przez cały czas jazdy. Dla młodych i niedoświadczonych użytkowników, niektóre z elementów skateparku mogą być niebezpieczne, dlatego czujności nie powinni tracić przede wszystkim rodzice i opiekunowie.

Trudno określić czy to brak doświadczenia lub czujności były powodem wypadku, do którego doszło w ostrowieckim skateparku w niedzielę 6 czerwca. 12-letni chłopiec jeżdżący na rowerze spadł z rampy. W wyniku upadku stracił przytomność.

Wczoraj około godziny 12:30, w skateparku doszło do nieszczęśliwego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 12-letni chłopiec, wjechał na rampę, gdzie stracił równowagę, spadł z roweru, wyniku czego stracił przytomność. Następnie został on przewieziony za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Kielc. 

- mówi asp. Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ostrowiecki Skatepark przeszedł w ostatnim czasie remont, pojawiły się nowe urządzenia: mini rampa, rollin, funbox i quaterpipe , ale pamiętajmy, że w takich miejscach nie można się popisywać , należy zapomnieć o brawurze a pamiętać o bezpieczeństwie. Przypominamy, że od 20 maja zmieniły się przepisy dotyczące jazdy na hulajnogach.

Pamiętajmy, że w ostatnim czasie zostały znowelizowane przepisy dotyczące jazdy hulajnogą. Tutaj dzieci do lat 10 nie mogą poruszać się po drogach z wyjątkiem stref zamieszkania pod opieką osób dorosłych. Natomiast dzieci w wieku od 10 do 18 lat, mogą poruszać się hulajnogami mając kartę rowerową lub inny dokument do tego uprawniający.

- dodaje asp. Ewelina Wrzesień.

Przepisy zabraniają przewożenia hulajnogą elektryczną osób, zwierząt, i innych przedmiotów. Hulajnogi nie wolno holować przez inne pojazdy. Kategorycznie zabrania się jazdy na hulajnodze pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

 

Błażej Macias

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tata
tata 08.06.2021, 09:30
bardzo mądre stwierdzenie, bo jak patrzę jak mamuśki z malutkimi dziećmi w plastikowych samochodzikach czy trzykołowych rowerach tam przesiadują to mnie wk... bierze.

Pozostałe