Dlaczego warto czytać dzieciom książki?

  • 02.06.2021, 15:14
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przed nami wakacyjne miesiące, te z pewnością będą sprzyjać spędzaniu czasu na świeżym powietrzu i choć z założenia , że w wakacje najmłodsi od nauki powinni odpoczywać ,to przyjaźni z książką nie powinni rozwiązywać. Aktualnie trwa XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Wystarczy 20 minut dziennie, aby pobudzić w dziecku zainteresowanie, wyrobić nawyk systematycznego czytania i rozkochać w książkach. Jeśli tylko 20 minut rodzice poświęcą dziecku i książce to o rozwój intelektualny najmłodszych możemy być spokojni.

Warto czytać ponieważ, dobra książka otwiera przed nami niesamowity świat, pokazuje niesamowite możliwości, a przy okazji uczy, bawi i rozwija wyobraźnię.

- mówi Monika Kowalczyk-Kogut, dyrektor Szkoły z Pasją w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dlatego tak ważne są częste spotkania z książką. Ostrowiecka biblioteka wychodząc z takiego założenia systematycznie organizuje zabawy i zajęcia, które taki program pomagają zrealizować.

Zaprosiliśmy młodych czytelników ze Szkoły z Pasją, aby to właśnie oni przeczytali swoim młodszym rówieśnikom z przedszkola książki, tym samym dając im przykład i zachęcając do poznawania książek nie tylko w konwencjonalny sposób.

- mówi Beata Pater, Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe