Sportowcy KSZO stypendystami marszałka

  • 26.05.2021, 12:21
  • #newsLOKALNA.TV
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął dziś (26 maja) uchwałę o przyznaniu stypendiów za szczególne osiągnięcia sportowe w 2020 roku. W tym roku przeznaczono na ten cel prawie 200 tysięcy złotych. Największa liczba stypendystów pochodzi z klubów: KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski , KS Pactum Scyzory Kielce, MKS Czarni Połaniec, KS Stella Kielce, SMS ZPRP Kielce, Stowarzyszenie Korona Handball.

Stypendia sportowe przeznaczone są dla zawodników klubów reprezentujących Województwo Świętokrzyskie w sportach objętych krajowym systemem sportu młodzieżowego. Świadczenie to może otrzymać osoba, która w 2020 roku osiągnęła określony wynik sportowy w kategorii junior młodszy, junior lub młodzieżowiec oraz posiada status amatora.

– Warunki, które uprawniają do uzyskania stypendium sportowego, to uczestnictwo w igrzyskach olimpijskich lub paraolimpijskich, zajęcie od pierwszego do ósmego miejsca w mistrzostwach świata lub Europy, zdobycie mistrzostwa Polski lub powołanie do kadry narodowej. Cieszę się, że mamy kolejną grupę stypendystów. Inwestycja w sport to bardzo dobry kierunek pod względem rozwoju młodzieży, ich zainteresowań, ale także promocji województwa

– mówi Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

 

Posiedzenie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego

Posiedzenie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego / fot. Urząd Marszałkowski

 

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyznał 59 świadczeń dla sportowców, wśród których znalazło się 14 Mistrzów Polski i 45 reprezentantów kraju.

Stypendium w wysokości od 450 do 580 zł miesięcznie, za okres od czerwca do grudnia br. otrzyma 17 zawodników w kategorii junior młodszy (450 zł), 35 zawodników w kategorii junior (480 zł) i 7 zawodników w kategorii młodzieżowiec (580 zł).

 

#newsLOKALNA.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe