Ruszył pilotażowy program „OZE Świętokrzyskie”

  • 18.05.2021, 10:21
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

17 maja WFOŚiGW w Kielcach rozpoczął nabór wniosków w ramach pilotażowego programu „OZE Świętokrzyskie”.

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą uzyskać wsparcie finansowe na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła, jest to możliwe dzięki programowi realizowanemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach
Do kieleckiego funduszu można wnioskować o nisko oprocentowaną pożyczkę, którą może zostać umorzona nawet w jednej czwartej. 

Jest to pożyczka na 100 procent kosztów kwalifikowanych, czyli możemy zacząć inwestycje nie posiadając jeszcze środków.

podkreśla - Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW w Kielcach. 

Ten pilotażowy program skierowany dla szerokiego grona: osoby fizyczne, jednostki samorządu terytorialnego, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, kościelne osoby prawne i związki wyznaniowe, przedsiębiorcy, inne podmioty.

Dzięki dofinansowaniu na przykład paneli fotowoltaicznych uda się ograniczyć emisja pyłów. Poza tym określone grupy odbiorców będą mogły produkować prąd na własne potrzeby.

mówi - Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP, PiS

Warto zauważyć, że coraz więcej osób, firm, przedsiębiorstw, instytucji decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła, teraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach będzie to łatwiejsze.

W naszym kraju 80 procent energii jest pozyskiwana ze źródeł nieodnawialnych. Musimy zmienić proporcje, przede wszystkim w trosce o środowisko, ale też ze względu na oszczędności dla firm, samorządów czy wspólnot mieszkaniowych.

mówi - Bartłomiej Dorywalski, Poseł na Sejm RP, Zjednoczona Prawica 

Na pilotaż programu „OZE Świętokrzyskie”, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach przeznaczy  5 mln złotych.

Wnioski można składać do 31 października.

 

 

 

 

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe