Podziemna Trasa Turystyczna w Opatowie czeka na turystów

  • 14.05.2021, 14:02
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Poluzowanie dotychczasowych obostrzeń daje możliwość otworzenia się dla instytucji kultury. Wśród nich jest również Podziemna Trasa Turystyczna w Opatowie, która wznowiła działalność od 11 maja.

Od 11 maja oficjalnie otworzona została zmodernizowana podziemna trasa turystyczna w Opatowie, która dzięki środkom z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, zyskała nowe oblicze, a dodatkowo poszerzyła się również jej oferta edukacyjna.

Wszystkie środki jakie inwestowane są w obiekt, mają na celu aby podnieść jego atrakcyjność. W ubiegłym roku dzięki dofinansowaniu otworzyliśmy wystawę stałą "Złoty Wiek Opatowa". Natomiast środki z innego projektu pozwoliły nam na odnowienie parteru budynku , aby zapewnić jak największy komfort oczekującym na zwiedzanie turystom.

- mówi Paulina Gierada, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Opatowie.

Wejście do Podziemnej Trasy turystycznej, odbywa się wyłącznie z przewodnikiem, zawsze o pełnej godzinie, więc dodatkowe miejsce w poczekalni mają ogromne znaczenie dla zwiedzających. Aktualnie na jedną grupę w związku z restrykcjami sanitarnymi, składa się 10 osób plus przewodnik. Podczas zwiedzania goście przemierzą prawie pół kilometrową trasę składającą się z 48 piwnic i tuneli. Oprócz wystawy turyści zapoznają się z historią obiektu i Opatowa, poznając również jego zabytki. Te staną się dostępne do zwiedzania już na początku czerwca w ramach zwiedzania „Opatowskich Zakątków”.

Formuła ma na celu aby turysta z przewodnikiem, za darmo mógł zwiedzić flagowe obiekty w Opatowie. Na trasie znajdują m.in. Podziemia Opatowskie, Kolegiata św. Marcina, Klasztor Ojców Bernardynów, Dom Muzealny oraz Muzeum Regionalne Ziemi Opatowskiej.

- dodaje Paulina Gierada.

Wszystkie te atrakcje będzie można zobaczyć między 3 a 6 czerwca. Tradycyjnie zwiedzanie rozpocznie przy studni znajdującej się na Opatowskim Rynku. Powrócić ma również popularny meleks, który przypadł do gustu turystom. Również w tym roku zakończony zostanie projekt ogródka z kawiarnią, gdzie goście w miłej atmosferze będą mogli poczekać lub odpocząć po zwiedzaniu podziemnej trasy turystycznej.

 

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe