Teatralne perypetie „Kuby i Buby" - czyli jak dbać o poprawną polszczyznę

  • 14.05.2021, 13:52
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wiele napisanych do tej pory książek, znalazło swoje odzwierciedlenie w kinematografii ale również w interpretacjach teatralnych. Na początek jednak trzeba napisać scenariusz i dobrać obsadę dla każdego bohatera. Janek, Wojtek i Marysia to aktorzy, którzy wcieli się w rolę w opowieści o „Kubie I Bubie”- bliźniakach, które nieustannie się kłócą i popełniają przy tym masę błędów językowych.Całą historie opowiada Maja jako narrator.

Błędy językowe popełniane przez bliźniaki zaczynają drażnić ojca, który musi je nieustająco poprawiać. Finał historii kończy się wizytą w bibliotece, kopalni wiedzy na temat słowa i poprawnej polszczyzny. Bo książki warto pokazywać z różnych perspektyw.

W ramach "Tygodnia Bibliotek" wpadłyśmy tutaj z koleżankami na pomysł, żeby po prostu pokazać jakby książki z innej perspektywy, dając dzieciom możliwość wcielenia się w bohaterów jednej z książek, tym samym zachęcając do odwiedzania biblioteki.

 

Trwający „Tydzień Bibliotek 2021” to świetny moment aby zarówno osoby młode jak i dorośli odwiedzili Miejską Bibliotekę w Ostrowcu Świętokrzyskim. Bo o język polski warto dbać. Organizatorzy i sami aktorzy mają nadzieje, że to nie ostatni ich występ, a teatr z udziałem dzieci i młodzieży wpisze się na stałe w harmonogram zajęć Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe