2000 osób zaszczepi się w CKU do końca tygodnia

  • 12.05.2021, 16:08
  • Błażej Macias
2000 osób zaszczepi się w CKU do końca tygodnia

Podziel się:

Oceń:

Coraz więcej osób decyduje się na zaszczepienie, nadal trwają rejestracje dla osób chętnych, a punkt szczepień powszechnych w Ostrowcu Świętokrzyskim podsumowuje pierwszy tydzień działalności.

Od 4 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim uruchomiony został punkt szczepień populacyjnych przy ulicy Sandomierskiej. Zaszczepienie się daję wielu osobom nadzieje na powrót do normalnego funkcjonowania sprzed wybuchu pandemii, ale również z chęci zadbania o zdrowie najbliższych. Z tych cz innych powodów ilość osób zaszczepionych w punkcie zorganizowanym w Centrum Kształcenia Ustawicznego stale rośnie.

W CKU pracujemy już od 4 maja, a do końca tego tygodnia zaszczepionych zostanie około 2 000 osób. Szczepienia prowadzone są również w punkcie przy szpitalu, gdzie w tym tygodniu będziemy podawać pacjentom drugą dawkę. Zapisanych jest aktualnie ok 600 osób.

- mówi Teresa Kutwin, pielęgniarka koordynująca punkt szczepień w powiecie ostrowieckim.

Pomimo, że zdarzają się przerwy w dostawach szczepionek , to rejestracja  trwa, również dla roczników dla których daty logowania do systemu szczepień już minęły. Wśród często zadawanych pytań pojawia się to o możliwość przyśpieszenia szczepienia drugą dawką. Odpowiedź na to pytania brzmi tak, ale wymaga to nadal czasu i przygotowania.

Na dzień dzisiejszy będzie to możliwe po 17 maja, więc proszę w tej chwili nie dzwonić w sprawie przyśpieszenia terminu przyjęcia drugiej dawki.

- mówi dr Adam Karolik, zastępca dyrektora ds lecznictwa ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Od 17 maja będzie można skrócić czas oczekiwania na przyjęcia drugiej dawki, wyłącznie w przypadku szczepionki Astra Zeneca, pod warunkiem, że od przyjęcia pierwszej dawki upłynęło 30 dni.

- dodaje Teresa Kutwin.

Punkt szczepień przy ulicy Sandomierskiej jest przygotowany do podawania dziennie 500 dawek preparatów przeciw SARS-CoV-2, jednak w związku z przerwami w dostawach i dystrybucji szczepionek, dziennie zaszczepionych zostaje średnio 150 osób.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe