Ruszyły zapisy do IX MosirGutwinRun 2021

  • 12.05.2021, 10:49
  • Źródło: MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim
Ruszyły zapisy do IX MosirGutwinRun 2021 infografika: MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim

Podziel się:

Oceń:

Na stronie www.ostrowiecbiega.pl rozpoczęły się zapisy do 1. rundy cyklu „IX MosirGutwinRun 2021 – Maraton i Półmaraton na raty”, która odbędzie się już 23 maja. Imprezę po raz dziewiąty zorganizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, a składać się na nią będzie sześć rund, których finał zaplanowano na 10 października.

Do wyboru tradycyjnie są dwa dystanse – ok. 10548m, co stanowi „ćwiartkę” do maratonu oraz ok. 5274m, co stanowi „ćwiartkę” do półmaratonu. Skompletowanie czterech startów na jednym z tych dystansów pozwoli na zaliczenie „na raty” jednego z dwóch popularnych biegów długodystansowych. Półmaraton na raty można pokonać na dwa sposoby – biegiem lub marszem nordic walking. Wszyscy, którym ta sztuka się uda, otrzymają pamiątkowy medal oraz koszulkę. Na najlepszych czekają nagrody ufundowane przez organizatora oraz partnerów imprezy i wręczane będą podczas ceremonii podsumowania imprezy, tuż po zakończeniu finałowej rundy (10 października).

Najwszechstronniejsi biegacze, którzy zdecydują się na udział w biegach na obu dystansach i zdołają to zrobić co najmniej czterokrotnie, staną w szranki o tytuł Super GutWinnera. Specjalne nagrody trafią w ręce tych uczestników, którzy zaliczą maraton i półmaraton na raty oraz uzyskają najniższy wynik czasowy (suma czasów półmaratonu i maratonu). Nagrody specjalne otrzyma jedna kobieta i jeden mężczyzna w kategorii open.

Nagrody czekać będą również na najlepsze drużyny rywalizujące w ramach klasyfikacji rodzinnej. Drużyna rodzinna musi składać się z co najmniej dwóch osób spokrewnionych ze sobą w linii prostej. Warunkiem koniecznym do zaliczenia rundy przez drużynę jest ukończenie przez dwóch różnych jej członków obu głównych dystansów ok. 10548m i ok. 5274m (można również w ramach marszu nordic walking). Zgłoszenia drużyn przyjmowane będą w biurze zawodów, przed każdą z rund.

Po rocznej przerwie, spowodowanej obowiązującymi obostrzeniami związanymi z COVID-19, do programu imprezy wracają biegi dla dzieci. W ramach rywalizacji dla najmłodszych odbywać się będą bieg przedszkolaków – na dystansie około 100m, bieg dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych na dystansie około 300m i bieg dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych na dystansie około 1000m. Zgłoszeń do biegów dzieci dokonują osobiście ich opiekunowie prawni w biurze zawodów.

 

Harmonogram:

11 maja – 21 maja (8.00): zapisy internetowe na www.ostrowiecbiega.pl

20 maja (10.00 - 14.30) - 21 maja (7.30 - 14.30): możliwość odbioru numerów startowych w siedzibie MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pok. 2.39).

23 maja (Ośrodek Wypoczynkowy Gutwin, ul. Gościniec):

8.30 - 9.45: potwierdzenie udziału w biegu na 10 km i odbiór numerów startowych,

10.00 - 11.30: bieg na dystansie ok. 10 km,

10.00 - 11.45: potwierdzenie udziału w biegu na 5 km i odbiór numerów startowych,

12.00 - 13.00: bieg i marsz Nordic Walking na dystansie ok. 5 km,

12.00 - 12.45: potwierdzenie udziału w biegach dla dzieci i odbiór numerów startowych,

13.00 – 13.30: biegi dla dzieci i młodzieży.

 

🔴 Patronami IX MosirGutwinRun 2021 są Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

🔴 Partnerami są RFID Solutions - producent Systemu Pomiaru Czasu Gepard, Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Restauracja DaGrasso, Depil Concept, Agencja Reklamowa KreoGraf, Centrum Rehabilitacji Markmed, Sala Zabaw MimiTorek, Galeria Mebli Arkadia, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Salon Komputerowy Render 2000, Impuls Czyżewscy Dom Treningu, Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa.

🔴 Patronami medialnymi są Lokalna.TV, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl, OstrowiecNews.pl.

Źródło: MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe