Po 25 latach doczekają się nowego wozu

  • 12.05.2021, 16:30
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, na początku maja opublikowała listę 314 pojazdów, które otrzymają dofinansowanie do zakupu, środki będą pochodzić m.in. z MSWiA, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej czy z odpisów od funkcjonowania firm ubezpieczeniowych. 

Po 25 latach strażacy ochotnicy z miejscowości Wszechświęte w gminie Sadowie doczekają się nowoczesnego wozu ratowniczo-gaśniczego.  Starego „STARA” strażacy się nie pozbywają, będzie on służył jako pojazd pomocniczy. Przez lata funkcjonowania jednostka zgromadziła również ogromną ilość przydatnego sprzętu.  Nowy wóz to większe możliwości dla strażaków ochotników, a także duże wsparcie dla całego systemu ratowniczo-gaśniczego w powiecie opatowskim.  Informacja o możliwości uzyskania dofinansowania na zakup nowego wozu lekkiego ucieszyła władze Gminy Sadowie. 

Do województwa świętokrzyskiego w tym roku trafi 21 nowych wozów strażackich, ten dla OSP Wszechświęte powinien pojawić się w niedalekiej przyszłości. Teraz pozostaje tylko wybrać odpowiedni pojazd, zabezpieczyć środki w budżecie gminy i ogłaszać przetarg. 

 

[ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO] 

 

 

 

 

 

.

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe