Cytomammobus ŚCO rusza w trasę

  • 07.05.2021, 13:48
  • Źródło: ŚCO
Cytomammobus ŚCO rusza w trasę Cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii | fot. powierzona

Podziel się:

Oceń:

Pomimo pandemii mieszkanki województwa świętokrzyskiego mogą bez przeszkód korzystać z bezpłatnej profilaktyki onkologicznej. Mobilna pracownia diagnostyczna Świętokrzyskiego Centrum Onkologii cały czas podróżuje po świętokrzyskich gminach.

Cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii po weekendzie odwiedzi Rytwiany, Oleśnicę i Łubnice. Panie z tych gmin będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii i cytologii w mobilnej pracowni diagnostycznej ŚCO.

 

Jak zapewnia dr n.med. Leszek Smorąg, ginekolog onkolog, kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej ŚCO, diagnostyka w cytomammobusie ŚCO jest całkowicie bezpieczna. Personel cytomammobusa został zaszczepiony przeciwko COVID-19, przestrzega wszystkich zaleceń przeciwepidemicznych, jest wyposażony w środki ochrony indywidualnej, maseczki, płyn do dezynfekcji, po każdym badaniu sprzęt jest dezynfekowany. Pacjentki są umawiane na konkretną godzinę, aby nie musiały czekać w kolejce.

 

Bezpłatna mammografia - zgodnie z Programem profilaktyki raka piersi – jest przeznaczona dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata.

 

Z bezpłatnego badania cytologicznego na zasadach Programu profilaktyki raka szyjki macicy mogą skorzystać panie w wieku 25-59 lat. Badanie należy powtarzać co trzy lata. W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa rodzaje badania cytologicznego: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia wykrycie większej ilości nieprawidłowych komórek.

 

Aktualna trasa cytomammobusa:
 

  • 10-11 maja – Rytwiany, przy Urzędzie Gminy
  • 12- 13 maja – Oleśnica, przy ośrodku zdrowia
  • 14 i 17 maja – Łubnice, plac przy Urzędzie Gminy.

 

Na badanie należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Badania są wykonywane w godzinach 10.00-16.00.  

 

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 661 911 300. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne panie wchodzące do cytomammobusa powinny zasłaniać usta i nos maseczką, przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk i pomiar temperatury.

 

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------

Źródło: ŚCO

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe