Ostrowiecki szpital stawia na nowe poradnie

  • 29.04.2021, 13:02
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ostrowiecki szpital prowadzi aktualnie kilka poradni specjalistycznych. Wśród nich znajdują się poradnie: profilaktyki chorób piersi, wad postawy, neurologiczna, chirurgii urazowo-ortopedycznej i od niedawna endokrynologiczną, która cieszy się zainteresowaniem pacjentów.

Zainteresowanie jest duże i w tej chwili jej zdolność do pracy jako poradni jest całkowicie wypełniona. Zresztą jestem przekonany, że każda kolejna poradnia nie będzie miała problemu z pacjentami i ich naborem, ponieważ w aktualnej sytuacji dostępność takich miejsc w mieście jest mocno ograniczona.

- mówi dr Adam Karolik, zastępca dyrektora ds. lecznictwa ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ograniczony dostęp do poradni jest problemem dla pacjentów, dlatego ostrowiecki szpitala chce wyjść naprzeciw rosnącym potrzebom i w najbliższej przyszłości ma zamiar otworzyć kolejną. Pierwsze kroki w tej sprawie zostały już podjęte.

Istnieją bardzo duże szanse, a wręcz niemal pewność, że będziemy mogli niedługo uruchomić poradnie ginekologiczno-położniczą przy szpitalu. Na ten moment pomieszczenia w których miała się ona znaleźć jest zajęta przez nasz punkt szczepień, który nadal będzie utrzymany. W naszym interesie jest zorganizowanie miejsca pod tę poradnię i mamy zamiar z tej szansy, którą daje nam NFZ skorzystać. W ubiegłym roku występowaliśmy o taką poradnię, kosztem 180 000 zł adaptowaliśmy pomieszczenia. Niestety nie udało nam się pozyskać pozwolenia, natomiast teraz wiadomo, że możemy się do tego przygotowywać.

- dodaje dr Adam Karolik.

Nowa poradnia to dobra wiadomość dla wszystkich kobiet, osób planujących powiększenie rodzinny i pacjentek oddziału ginekologiczno-położnicznego. Rozszerzenie dostępu poradni to priorytet dla ostrowieckiej lecznicy.

Dzięki nowym poradniom, będzie można zorganizować tzw. skoordynowaną opiekę lekarską, czyli zapewnienie ciągłości opieki lekarskiej naszym pacjentom. Ten pomysł powstał już wcześniej, za sprawą naszego dyrektora naczelnego w ubiegłym roku. Teraz dzięki nowym poradniom udaje nam się go zrealizować.

- mówi dr Adam Karolik.

Dr Karolik na razie nie zdradza kiedy drzwi nowej poradni staną otworem dla ostrowieckich pacjentek.

 

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe