Blisko 400 tysięcy złotych na zabezpieczenie wąwozu lessowego w Bałtowie

  • 30.04.2021, 09:43
  • #CodziennieWieszWięcej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Gmina Bałtów realizuje szereg inwestycji. Budowana jest kanalizacja w Okole, remontowane są drogi, a już niebawem w 17 miejscowościach wymienione zostanie oświetlenie uliczne, ponadto zabezpieczony zostanie wąwóz lessowy w Skarbce Górnej.

Ciężki sprzęt pojawił się w Bałtowie na drodze prowadzącej do szkoły podstawowej i pałacu Druckich-Lubeckich.  Prace remontowe idą pełną parą, wykonanie tej inwestycji było możliwe dzięki dofinansowaniu z  Funduszu Dróg Samorządowych.  Zakończenie remontu i oddanie drogi do użytku planowane jest na początek maja. Ale maszyny jeszcze pojawią się w tej części Bałtowa. Gmina chce "zmienić" kierunek drogi tak aby prowadziła ona do szkoły podstawowej a nie tak jak dotychczas do pałacu.

Dawny Fundusz Dróg Samorządowych zmienił swoją nazwę, teraz jest to Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Ale to nie jedyne źródło wsparcia finansowego z jakiego korzysta samorząd Bałtowa. Gmina w ostatnim czasie otrzymała dofinansowanie z rezerwy celowej budżetu państwa na remont drogi w Skarbce Górnej aby zabezpieczyć będący tam wąwóz lessowy.  Gmina Bałtów na to zadanie otrzymała od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji blisko 400 tysięcy dofinansowania.

Realizacja inwetycji planowana jest jeszcze w tym roku. W najbliższym czasie władze gminy powinny ogłosić postępowanie przetargowe. 

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe