Poprawia się sytuacja w ostrowieckim szpitalu

  • 28.04.2021, 14:11
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Podczas dzisiejszej konferencji z udziałem dyrekcji ostrowieckiego szpital, doktor Adam Karolik poinformował o poprawie sytuacji związanej z liczbą osób chorych na Covid-19.

Spada nam ilość osób chorych na covid-19. W tej chwili na oddziałach szpitalnych mamy 43 pacjentów zakażonych koronawirusem, dwie spośród tych osób przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jedna korzysta z pomocy respiratora,

- mówi dr Adam Karolik, zastępca dyrektora ds. lecznictwa ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Równie dobrze wygląda sytuacja dotycząca personelu medycznego - aktualnie na zwolnieniu lekarskim przebywa ok 30 pielęgniarek, co nie wpływa na funkcjonowanie ostrowieckiej lecznicy, która w niedługim czasie ma pozyskać  dodatkowy personel za wschodniej granicy.

Mamy postępy w kwestii pozyskania lekarzy ze wschodu. Ci lekarze pojawią się tu w Ostrowcu za 2-3 miesiące, ale z niektórymi nawiązaliśmy już kontakt. Mamy potwierdzenie pani doktor z anestezjolog, która chce podjąć u nas pracę od 1 października bieżącego roku.

- dodaje dr Adam Karolik.

-

Pojawiło się również zgłoszenie dotyczące podjęcia przez lekarzy pracy na oddziale chorób płuc i oddziale zakaźnym. Natomiast punkt szczepień powszechnych przy ulicy Sandomierskiej nadal czeka na otwarcie.  Na razie nie ogłoszono konkretnej daty otwarcia punktu, natomiast szczepienia są nadal wykonywane w szpitalnym punkcie szczepień, gdzie wczoraj podano 335 dawek preparatów przeciw Covid-19

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe