W opatowskim ZDZ łączą piękno ze zdrowiem i tradycją

  • 27.04.2021, 10:57
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od września absolwenci szkół podstawowych będą mogli kształcić umiejętności praktyczne na profilu technik przemysłu mody. Nowy kierunek dla osób kreatywnych, otwartych na zmiany, interesujących się modą, projektowaniem odzieży, wizażem, makijażem i fotografią zostanie uruchomiony w Technikum Zawodowym ZDZ w Opatowie.

Są takie dni w życiu, które wymagają dobrej organizacji, a  czasami nawet kilkunastotygodniowych przygotowań. Już wkrótce w takich działaniach pomocni będą uczniowie opatowskiego ZDZ, absolwenci nowego kierunku - technik przemysłu mody. 

Uruchomienie nowego kierunku nauczania  jest  odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku i już zaowocowało nawiązaniem współpracy z przedsiębiorcami, projektantami mody, stylistami. Warto przypomnieć, że Opatów ma swoje tradycje w przemyśle włókienniczym.
W połączenie lokalnych tradycji  z branżą beauty zaangażuje się również ostrowiecki ZDZ, który ma już wypracowane standardy i sukcesy np. w zakresie fryzjerstwa, Uczniowie czynnie włączyli się w promocję nowego kierunku i uczestniczyli w zorganizowanym w poniedziałek (26 kwietnia) pokazie mody ślubnej, wykonując fryzury modelek.
 

Szkoły ZDZ realizują m. in projekt "Świętokrzyscy fryzjeromaniacy", z innowacją np. w zakresie barberstwa, Daje to uczniom możliwość odbywania wakacyjnych staży zawodowych u lokalnych pracodawców i udziału w profesjonalnych warsztatach i pokazach.


Pokaz ślubnej mody, makijażu, fryzur a także weselnego wystroju , który zorganizowano w opatowskim ZDZ zainaugurował rekrutację do klas pierwszych, która potrwa do końca lipca. Dokumenty można  składać osobiście w siedzibach szkół lub drogą elektroniczną, pobierając odpowiednie dokumenty ze strony internetowej: https://www.zdz.kielce.pl Tam też można znaleźć pełną ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe