Powiat z szansą na poprawę bezpieczeństwa

  • 15.04.2021, 09:30
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Starostwo Powiatowe złożyło wnioski o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg, które mają poprawić bezpieczeństwo na drogach powiatu ostrowieckiego.

Przejście dla pieszych na alei Jana Pawła II na wysokości bazy MZK to jedno z miejsc w Ostrowcu gdzie często dochodzi do niebezpiecznych i nefralgicznych sytuacji drogowych. Między innymi właśnie to przejście znalazło się na liście tych punktów. Pracownicy starostwa wytypowali wstępnie 20 takich niebezpiecznych punktów, ostatecznie wybrano 14 przejść dla pieszych na terenie powiatu, które trzeba zmodernizować. 

Wskazane do realizacji zadania obejmują: gminę Ćmielów, Gminę Kunów, Gminę Waśniów oraz Gminę Ostrowiec Świętokrzyski.

  • W Ćmielowie to : skrzyżowanie starodroża drogi wojewódzkiej Nr 755 z ul. Rynek, skrzyżowanie starodroża z ul. Długą oraz przejście przy szkole podstawowej, skrzyżowanie starodroża  z ul. Zamkową.
  • W Gminie Kunów to: przejście w miejscowości Doły Biskupie na wysokości budynku byłej szkoły, w Kunowie przy budynku szkoły na ul. Kolejowej, przejście przy budynku Urzędu Miasta na ul. Warszawskiej.
  • W gminie Waśniów to: przejście przy budynku OSP w miejscowości  Momina oraz przejście przy szkole podstawowej także w miejscowości Momina.
  • W Ostrowcu Świętokrzyskim wśród wytypowanych newralgicznych miejsc są: przejście na al. Jana Pawła II na wysokości bazy MZK, przejście na ul. 11 -Listopada na wysokości centrum handlowego E.Leclerc, przejście przy ul. Iłżeckiej na wysokości sklepu „Top Market”, przejście przy ul. Samsonowicza z ul. Rudzką oraz przejście przy ul. Siennieńskiej na wysokości Szkoły Podstawowej Nr 10.

Przejścia będą wykonane w różnych technologiach, ze względu na specyfikację ich usytuowania.  Na drogach powiatowych w Ostrowcu Świętokrzyskim pojawią się przejścia, w których wykorzystany zostanie inteligentny system wspomagający i ułatwiający przekroczenie przejścia wzorem tego na ulicy Sienkiewicza. Powiat Ostrowiecki na wspomniane cele złożył 14 wniosków o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg, nabór zakończył się, obecnie pozostaje czekać na listę zakwalifikowanych projektów. Ogólna wartość zaplanowanych inwestycji to ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych. 

 

Zobacz również: 1,65 miliarda na lokalne inwestycje 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

 

 

 

 

....

 

 

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe