„Czaso-Dzielnia” w Ćmielowie

  • 14.04.2021, 12:12
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Bezrobotnych pozyskało ponad milion złotych dofinansowania na przeprowadzenie projektu dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Ćmielów.

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Bezrobotnych z Ostrowca Świętokrzyskiego, od 20 lat prężnie działa i co rusz przedstawia nowe pomysły na aktywizację i wsparcie lokalnego środowiska. W roku jubileuszowym dla stowarzyszenia udało się pozyskać środki finansowe na wyjątkowy projekt w Gminie Ćmielów. Mowa o projekcie  „Czaso-Dzielnia. Pozytywna Przestrzeń Otwarta”, z którego skorzysta blisko sto osób.

Burmistrz Ćmielowa, Joanna Suska z radością przyjęła informację o tym pomyśle i rozpoczęła współpracę ze Stowarzyszeniem. Po długich rozmowach i spotkaniach udało się wypracować najlepszy scenariusz dla dzieci i młodzieży z terenu gminy.

Dzieci, które wezmą udział w projekcie będą mogły liczyć na wiele atrakcji i form rozwoju: wycieczki, zajęcia sportowe, taneczne i wiele innych.
Wsparcie otrzymają również rodzice, którzy będą mogli uzyskać wiedzę na temat czyhających zagrożeń dla ich dzieci, a także dowiedzą się jak pielęgnować relację ze swoimi pociechami.  Opiekunowie świetlic przejdą specjalne szkolenia, a nawet będą mieli, możliwość uzyskania studiów podyplomowych z zakresu integracji sensorycznej.  

Świetlice bedą działały w  Szkole Podstawowej w Ćmielowie i Szkole Podstawowej w Brzóstowie i to właśnie tam zostaną dostosowane i wyposażone pomieszczenia na działalność „Czaso-Dzielni”. Pierwsze zajęcia w nowych świetlicach powinny ruszyć już w maju tego roku, cały projekt potrwa do czerwca 2023 roku. 

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe